Author Topic: "Nie szukam najlepszych, szukam takich, którzy dadzą radę przeżyć."  (Read 1273 times)

Vyran

  • Szczur
  • *
  • Posts: 2
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Vyran
Błękitnooki aasimar opadł na rozklekotane krzesło. Siedzisko zaskrzypiało oskarżycielsko, ale dzielnie wytrzymało ciężar kościstego tyłka mężczyzny. Ten palcami zaczesał włosy w tył, z zamyśloną miną wpatrując się w siedzącego po drugiej stronie stołu duergara.
- Jesteś pewien, że zadziała? - wychrypiał. - Mam wrażenie, że za szybko poszło.
Czarny krasnolud skrzywił się z niesmakiem.
- Skoro wziąłem za coś złoto, to działa jak należy. Chcesz mnie obrazić, mieszańcu?
- Gdybym chciał, nazwałbym cię pokurczem - aasimar sięgnął do wewnętrznej kieszonki płaszcza, skąd wyciągnął niedbale skręconego papierosa. Wetknął go sobie do ust i przechylił się w tył na krześle. - Nie ma co silić się na aluzje, których nie zrozumiesz.
Przez krótką chwilę zdawało się, że duergar rzuci się na swojego rozmówcę z pięściami. Spiął się cały, ostrzegawczo opuścił brodę na pierś i zacisnął palce na kciukach, aż chrupnęło mu w stawach. Potem jednak roześmiał się głośno, a jego rechot przywodził na myśl łoskot głazów toczących się po górskim zboczu.
- Dobre - ocenił, kiwając na aasimara grubym paluchem. W jednej chwili spoważniał, a z krańca jego paznokcia strzelił strumień iskier, zapalając wciąż znajdującego się w ustach aasimara papierosa. - Ale jak znowu coś takiego usłyszę, chyba spudłuję ze śmiechu.
Vyran wzdrygnął się; ogień nie kojarzył mu się zbyt dobrze. Zrobił jednak dobrą minę do złej gry i zaciągnął się dymem, przymykając oczy.
- To komu mam dać broszurki?
- Żebrakom - odpowiedział po chwili aasimar. - Zawsze powierzaj takie sprawy żebrakom.

* * *
W ciemnych zaułkach, podejrzanych karczmach i dokach Zazesspur pojawiły się wkrótce ogłoszenia o następującej treści:

Na łby Tiamat, co za oferta... Rfpxdrfqsnj ywejhm ewjhesdhm wejrnjxqsnptb - qtywtb qzg rfltb - utxezpzoj xnj it eqjhjsnf bqfrz. Bnjhjo nsktwrfhon unjwbxejlt isnf pfeijlt ydltisnf b utptoz szrjw txnjr b ltxutienj Gwjjpnsf. Bdsflwtiejsnj b efpwjxnj unjhnzxjy eqtydhm rtsjy uqzx yt, ht eitqfxe bdsnjxh.

* * *
Sesja dla maksymalnie trójki graczy, minimalnie dla dwójki. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie trzeba rozkodowywać informacji, żeby się zapisać, ale będą za to dodatkowe punkty na starcie. Zgłoszenia w grze lub na discordzie, pytania też!
« Last Edit: May 31, 2019, 06:55:24 PM by Vyran »

Vyran

  • Szczur
  • *
  • Posts: 2
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Vyran
Rekrutacja zamknięta, dziękuję chętnym!