Author Topic: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę  (Read 2487 times)

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« on: October 18, 2015, 11:47:20 PM »
Czołem, miłe Panie i wstrętni Panowie.
Tak sobie myślę, czy ktoś zaczyna tę grę dopuszczając do siebie perspektywą działania zespołowego? :) Z doświadczenia wiem, że wszyscy zawsze są outsiderami, ponieważ każdy pielęgnuje kult własnej postaci. Tymczasem wydaje mi się, że elementem gubiącym porządny role-playing jest właśnie zbytnie skupienie na sobie. Dlatego rzucam taką propozycją: jeśli ktoś ma ochotę na utworzenie bandy nieudaczników, duchowej braci od kufelka, wędrówki, sprośnych żartów i wierności aż po śmierć... czy przynajmniej to pierwsze... niechaj się odezwie.

Chciałbym mieć więcej czasu na tę zabawę, ale jest to niemożliwe. Więc przynajmniej chciałbym się pobawić w towarzystwie ludzi, którzy czują tego samego bluesa co ja :)

Dru-chan

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 194
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #1 on: October 18, 2015, 11:56:11 PM »
Ja chętnie bym kogoś, że tak powiem zaocznie postacią poznała, żeby się włóczyć, ale na razie nie wiem, czy dostanę akcepta... xD

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #2 on: October 19, 2015, 10:37:15 AM »
Pomysł jest dobry, a ja mam małą podpowiedź - granie sesji prywatnych i karczm pomaga :P Poznaje się wtedy postacie, nawiązuje więzi i po pewnym czasie ma się ekipę znajomych do włóczęg :) Przynajmniej ja tak robię, lubię poznawać postacie w taki sposób :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Salem

  • Guest
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #3 on: October 19, 2015, 11:12:16 AM »
Autoreklama on: zagram sesję ;_;

Co do OP: No nie od razu wszyscy. Wiesz, trochę osób przychodzi do gry nie znając nikogo/nie mając z kim utworzyć drużyny, więc wybierają sobie postać "samowystarczalną". Ale fakt faktem, mroków i mruków nigdy nie zabraknie :p

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #4 on: October 19, 2015, 01:16:44 PM »
Właśnie wydaje mi się, że z panującymi w Torilu zasadami i genialnym konceptem obosiecznych aspektów IDEALNIE współgra pomysł działania drużynowego. Samodzielne skrobanie rzepki prowadzi nader często do powergamingu, koksowania postaci, nierealnego specjalizowania jej w zbyt wielu dziedzinach...

Może władza zachęci jakoś graczy do takiego współdziałania? :) Plebiscyt na najbardziej posraną ekipę poszukiwaczy przygód?

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #5 on: October 19, 2015, 04:50:33 PM »
Granie zespołowe jest znaczną częścią frajdy z rozgrywki. Dlatego często śledzę listę graczy i zastanawiam się czy wypatrzę tam osoby pasujące do konceptu, na który wpadłem jeszcze w trakcie zamkniętej bety...
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #6 on: October 20, 2015, 12:26:13 PM »
Zawsze chętnie użyczę mojej zielonoskórej.
Wystarczy napisać.
Gdziekolwiek, cokolwiek.
Tak mało sesjów ;_;
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Alvarez

  • Guest
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #7 on: October 22, 2015, 06:58:29 PM »
Cóż, ja bym z chęcią pobawił w jakieś grupie, ALE jako że muszę zostać wierny realizmu mojej postaci, musisz mnie jakąś ją przekonać by zechciała zostać u twego boku, jakas krótka sesja prywatna czy coś , przywiązywać sie można na wiele sposobów, można zaintrygowac... itd. Id 76 mam nadzieję że nie zniechęciłem wymaganiami :p

Toren

  • Szczur
  • *
  • Posts: 3
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #8 on: October 25, 2015, 04:54:56 PM »
Hej, ja chętnie zagram w grupie. Moja postać jest niejako tankiem i supportem, więc powinna się przydać do lekkich jak i ciężkich wypraw. Zauważyłem, że sporo w grze jest postaci zwiazanych z magią i strzelectwem, wiec można coś skleić na jakiś queścik^^ Piszcie do mnie na pw. Id 324

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #9 on: October 26, 2015, 05:06:32 PM »
Jako pomysłodawca raczej ideę porzucę, bo póki co mam problem z wykreowaniem postaci, która spełnia wymagania :D Jestem głupiutki, wybaczcie!

Alvarez

  • Guest
Odp: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
« Reply #10 on: October 26, 2015, 07:55:38 PM »
Cóż, jak już ci sie to uda, to napisz, na piwo do karczmy zawsze można wbić ;)