Author Topic: Wytwarzanie magicznych przedmiotów - zasady i czas produkcji  (Read 1185 times)

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Propsy: 16
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Wytwarzanie magicznych przedmiotów - zasady i czas produkcji
« Reply #30 on: October 28, 2015, 02:23:53 pm »
No tu się zgodzę, tym bardziej, że zielarze, wiedźmy(a mamy co najmniej 2), medycy czy alchemicy niejednokrotnie mają na stanie takie drobniejsze składniki.
Bo też nie widzi mi się iść ubijać np gigantycznego pająka czy węża do Puszczy, jeśli ktoś zechce zakupić jakiś drobiazg. Przydałaby się regulacja tego, co można robić łatwo, a na co trzeba składników, bo jak wspomniałam, na razie nigdzie tu ani na grze nie widzę tego napisanego wprost.
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Pandora

• Banshee
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 2061
  • Postać: Magaidh
  • Discord: Pandipuff
« Reply #31 on: October 28, 2015, 02:26:39 pm »
@VonVelkmann

Nie rozumiem, po co ten komentarz na końcu. W pierwszej kolejności naprawiamy błędy i piszemy najpotrzebniejsze Wam teksty, jak np. poradnik dla magów. Niestety, jest nas tylko troje, a realnie pomaga nam mniej niż drugie tyle osób. Więc nie macie innego wyjścia, jak cierpliwie poczekać, aż znajdziemy w swoim wolnym czasie chwile na każdą kolejną rzecz z listy oczekujących.

Druga rzecz, czy właśnie powiedziałeś, że nie wiesz jak do sesji wprowadzić przedmiot? ; >

@Skaje

Mało jest najemników w grze? Zatrudnij kogoś ; )

Poza tym proste rzeczy będzie można kupić na targowisku, które pojawi się wraz z całym systemem przedmiotów.
« Last Edit: October 28, 2015, 02:29:26 pm by Pandora »

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Meow
    • View Profile
« Reply #32 on: October 28, 2015, 02:35:47 pm »
To fajnie, ze będzie można je kupić. ale ja pytam akurat z punktu widzenia osób, które przedmiotami chcą handlować, a kilka ich już jest(3 najmniej).

I dlatego to by było fajne rozwiązanie, bo czas potrzebny na stworzenie nadal będzie te 3-5 dni, nadal trzeba będzie siąść chwile nad opisem przedmiotu i pomysłem, poinformować was lub już potem wdrożyć to do systemu craftingu, ale jednocześnie nie będzie trzeba np. lecieć po magiczne drewno do Wysokiego Lasu, żeby komuś w 3 dni stworzyć te przykładową miotłę :D

I sama chętnie będę grać i zatrudniać ludzi do zdobywania cennych składników, już to robię, ale takie drobiazgi to są no...drobiazgi. Tym bardziej, ze można je spotkać, jak napisano w Kodeksie, w bogatych domostwach. Nie mogą być chyba więc aż tak skomplikowane w tworzeniu ;)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Pandora

• Banshee
    • View Profile
« Reply #33 on: October 28, 2015, 02:40:24 pm »
"[...] magiczny przedmiot musi być wykonany z jakichś niezwykłych materiałów. Czy będą to kości smoka, ruda mithrilu czy kamienne serce żywiołaka ziemi, nie ma znaczenia, lecz ta rzecz musi jakoś wiązać się z magią, jaką chce się zawrzeć w magicznym przedmiocie. Bez większego sensu jest używanie np. skóry ognistej salamandry do tworzenia magicznego przedmiotu mrozu, prawda? Wszelkie inne dodatki i sama otoczka tworzenia tych przedmiotów opisana jest w innym artykule."

Jeśli wykorzystujecie niezwykły materiał, który jest kawałkiem rudy albo drewna, to przecież jasne jest, że nie musicie rozgrywać sesji, w której go zdobywacie. Ale dobrze, sprecyzuję to dokładniej w nowym poradniku ; )

I właśnie te rzeczy będzie można kupić na targowisku.

VonVelkmann

• Gnoll
  • **
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 50
  • Discord: WujekWasyl
« Reply #34 on: October 28, 2015, 02:43:13 pm »
Pando, to poroście o pomoc kogoś z bety aby napisał jakieś teksty do kodeksu. Zróbcie przetarg, cokolwiek. Skoro uważacie że macie za dużo pracy to się nią jakoś z Nami podzielcie. Ostatecznie wszyscy w taki czy inny sposób tworzymy tą grę. No chyba że planujecie ciągle marudzić że macie wszystko na głowie i na nic czasu. Ale wydaje mi się że to raczej nie tędy droga. Szukajcie rozwiązań a nie wymówek.

Pandora

• Banshee
    • View Profile

Smaug

• Goblin
    • View Profile
« Reply #36 on: October 28, 2015, 02:45:58 pm »
Czy zaklęcia, które będziemy wplatać w przedmioty, będą trwać tyle samo jakby były rzucone?
Dam przykład. Wplatam kamienna skórę w płaszcz. czy jeśli taki płaszcz przyjmie określoną ilość uderzeń to czar pryśnie? A może będzie trwał, dopóki ktoś nie rozproszy magii w tym płaszczu?

Spookie

• Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3

VonVelkmann

• Gnoll
  • **
    • View Profile
« Reply #38 on: October 28, 2015, 02:58:40 pm »
Może jak będzie więcej ludzi na Ircu, to by to ruszyć, albo rozesłać wiadomość do graczy na grze?

Kass

• Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 66
  • Postać: Lazaro Izaretta
  • Discord: Kass, Pełzający Chaos
« Reply #39 on: October 28, 2015, 04:49:25 pm »
Pardon za chwilę offtopu, ale są 4 PUSTE karczmy. Just saying XD
"Don't fail to see Nyarlathotep if he comes to Providence. He is horrible — horrible beyond anything you can imagine — but wonderful. He haunts one for hours afterward. I am still shuddering at what he showed." H.P. Lovecraft

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym srodowisku. Spojrzcie na te oczy pelne zycia, burze wlosow... czyste szczescie. Stworzenia te zyja w symbiozie z kotami, ktore przynosza im cos, co Kass widzi za szczescie, lecz tak naprawde jest to pasożyt.

Shagarot

• Quasit
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
« Reply #40 on: October 28, 2015, 05:10:33 pm »
@VonVelkmann:

Tak! Już nie mogę się doczekać, aby tworzyć artefakt przez najbliższe 10 lat! O ile tylko Toril wciąż będzie wtedy funkcjonował, cały ten czas oczekiwania będzie tego absolutnie... nie wart.
Osobiście bardzo lubię obecny system tworzenia przedmiotów. Dzięki niemu mam w głowie pomysł na ogromną ilość unikatowych przedmiotów, które w życiu nie przyszłyby mi do głowy, gdybym nie myślał w kategoriach wykorzystania odpowiednich materiałów.
Obecny system craftingu nie jest może idealny, ale jeśli Twoje sutki drżą ze strachu na samą myśl o nim, to po przeczytaniu Twojego pomysłu, moje zwyczajnie uciekły za granicę.
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

VonVelkmann

• Gnoll
  • **
    • View Profile
« Reply #41 on: October 28, 2015, 05:44:54 pm »
Shag Misiu, nie chwyciłeś widać idei całego mojego posta.
Rzuciłem pomysłem a nie gotowym rozwiązaniem. Domyślam się że nikt raczej nie będzie grał 10 czy 100 lat na Torilu. Rzuciłem jakimiś tam przykładowymi czasami, bo jeżeli eliminujemy niezbędność składników to jakimś tam kosztem. Coś za coś. Nie planuje upierać się że to ma być 10 lat czy rok. Ale jakiś przykładowy czas podać musiałem. Podałem co mi przyszło pierwsze do głowy i tyle. I uznałem że w trakcie dysputy wyklaruje się jakieś rozwiązanie. Bo co do obecnych zasad zdania raczej nie zmienię.

P.S.
A przysłały Ci chociaż pocztówkę z zagranicy? :D

Savael

• Szczur
  • *
    • View Profile
« Reply #42 on: October 29, 2015, 05:59:04 pm »
Moje pięć groszy:

Powinna być kategoria przedmiotów które odpowiadają magicznie sztuczkom, jak to Skaje napisała. Drobne magiczne głupotki które mam zamiar sprzedawać, które ani nie nadają się na sesję, ani nawet nie mają potencjału bojowego. Ot magiczna zapalniczka albo wyżej wymieniona zamiatająca miotła. Takie rzeczy nie powinny wymagać komponentu.

No i dodatkowo pojawia się drugi problem. Ja na przykład jako rzemieślnik magicznych przedmiotów chciałem pióra sowoniedźwiedzia aby potworzyć kilka opasek piórkowego spadania. Poprowadziłem sesję i gracze ubili bestię - to stworzyło nieprzyjemną sytuację bo okazało się że powinienem był wspomnieć że fanty z tej sesji mają iść na magiczne przedmioty. Czy tak ma być zawsze? Każdy mistrz gry będzie musiał zgłosić bestie i metale jakie się na jego sesji pojawią i co z nich będzie można użyć do magii? To może być problematyczne, robić przed rozpoczęciem sesji indeks potencjalnych magicznych komponentów do zaautoryzowania przez władzę.

Pandora

• Banshee
    • View Profile
« Reply #43 on: October 29, 2015, 07:45:42 pm »
Ja kontekst tej rozmowy pamiętaj trochę inaczej. Szkoda, że nie postanowiłeś wyjaśnić tego z nami, zamiast przedstawiać sytuację na forum inaczej, niż ja ją zapamiętałam. Najpewniej jest to kwestia zwykłego nieporozumienia.
Bo oczywiście ze zdobytych komponentów możesz zrobić przedmioty - zgodnie z zasadami, które dodatkowo rozwinę w poradniku dla magów.

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Meow
    • View Profile
« Reply #44 on: October 29, 2015, 10:56:16 pm »
Właśnie, jeszcze pytanie co do zasad.
Czy możemy nadawać przedmiotowi moce związane tylko z zaklęciami znanymi przez postać na stałe(w księdze), czy można np przyjąć, że podczas tworzenia, "zużywając" energię komponentu nadajemy przedmiotowi właściwości z nim zgodne? Ewentualnie tłumaczymy to wykorzystaniem dodatkowo jednorazowo zwoju z zaklęciem, zaklinając je w przedmiocie, ale nie ucząc się go? :D