Author Topic: Forgotten Realms - książki  (Read 4703 times)

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Forgotten Realms - książki
« on: June 19, 2015, 08:05:14 PM »
Jako że nie samym RPGiem człowiek żyje, a literatury o świecie Zapomnianych Krain wydano dość sporo, to i pozwoliłem sobie założyć ten oto temat, w którym można podyskutować o przeczytanych książkach, polecić pewne tytuły, odradzić inne, pokłócić się o postać Drizzta itd.

A że sam potrzebuję porady, to zapytowuję, czy zapoznał się ktoś z pierwszym tomem "Przemian" ("Król Orków") i w miarę bezspoilerowo mógłby mi napisać, na ile jest to samodzielna produkcja i czy dużo wątków "urywa się w połowie" i wymusza zapoznanie z tomami 2 i 3 (których po PL brak)?

Angie

  • Guest
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #1 on: June 20, 2015, 12:43:54 AM »
Nie zapoznałem się z Przemianami, ale szczerze polecam Trylogię Groźby z Morza, Mela Odoma. Bardzo fajna seria o sahuaginach, Umbrelle, paladynach i piratach.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #2 on: June 22, 2015, 01:11:19 PM »
Przemianami się nie interesowałam, ale moja kolekcja książek z FR jest dosyć spora i często akurat z nich czerpię inspirację i wiedzę fabularną - generalnie fajna rzecz :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Crowell

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 88
  • Propsy: 0
  • Mistrz kowalstwa chcący zostać uzdrowicielem
    • View Profile
  • ID: 56
  • Postać: Gintar Yrozingan
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #3 on: June 22, 2015, 02:10:28 PM »
Możecie polecić coś o krasnoludach lub ludziach napisanego niezbyt skomplikowanym językiem? Próbowałem ruszyć Gotreka po angielsku ale było zbyt wyczerpujące sprawdzanie kilku słów na stronę :(

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #4 on: June 23, 2015, 06:56:31 PM »
Legenda Drizzta to chyba najnaiwniejsza fantastyka, którą w życiu czytałem, ale jest dobra dla młodych nastolatków. Nie wiem, dlaczego Salvatore cieszy się takim poważaniem wśród autorów FR i Eda Greenwooda. Ktoś podejmie temat? :D

Ellnasar

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 36
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 67
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #5 on: June 25, 2015, 01:12:28 AM »
Ja nie wiem, mi się to przyjemnie czytało. *Bo jestem jeszcze "młodym" nastolakiem*. Zaraz mam 18, ale czytałem to jakieś 2-3 lata temu i nadal uważam, że jest to fajna książka  :D

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #6 on: June 25, 2015, 01:11:48 PM »
Mnie się znacznie bardziej podobają cykle autorstwa Elaine Cunningham akurat, chociaż jakieś 5 książek Drizzta przeczytałam parę lat temu, żeby wiedzieć, o co chodzi. Generalnie nie są to książki najwyższych lotów, ale są dosyć lekkie jak na fantasy, więc są w miarę przystępne - może o to chodzi?
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Crowell

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 88
  • Propsy: 0
  • Mistrz kowalstwa chcący zostać uzdrowicielem
    • View Profile
  • ID: 56
  • Postać: Gintar Yrozingan
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #7 on: June 25, 2015, 10:29:55 PM »
Moje pytanie bez echa, no trudno :(

Co do Drizzta to zrobiłem pierwszą część, taka lekka książka gdy się nie chce myśleć, można z nią jednak w bardzo łatwy sposób zapoznać się z drowami :)


** spoiler? **

Nie wiem co się dzieje dalej, ale sądząc po tempie wydarzeń on się w końcu zakocha w jakimś stworzonku i z tego się zrobi zmierzch, ja przynajmniej tak odebrałem tą historię, poprawcie mnie jeśli się mylę :P

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #8 on: June 26, 2015, 06:41:11 PM »
Zmierzch? W sensie to coś z pseudo-wampirami? Jak tak to spieszę z dobrymi wieściami, nie to nie będzie jak Zmierzch. To będzie jak "Moda na Sukces". ^^

SPOILER! xP

No co? Może nie? On kocha ją, ona kocha jego i jeszcze innego. Wybiera innego bo drow jest be. Inny ginie, ona i drow coś nie mogą się zejść. Inny wraca do życia, znów problem z kim ona chce być. Drow ginie, ale tak na niby. Ona ginie, ale też na niby... A dalej nie wiem, bo nie czytałem. xP

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Forgotten Realms - książki
« Reply #9 on: June 26, 2015, 07:57:57 PM »
To jest właśnie jedna z najsłabszych rzeczy w tej sadze. Nawet jak ktoś ważny zginie, to wiadomo, że się odrodzi. A jak już ginie, to musi ginąć śpiewając pieśń, będąc natchnionym przez boga etc. Uh.