Author Topic: Odnośnie profilowych.  (Read 4467 times)

maeg

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odnośnie profilowych.
« on: June 01, 2015, 10:15:37 PM »
No dobrze, to ja odniosę się do kwestii obrazków profilowych, ponieważ mam do nich małe zastrzeżenia.

Konkretnie do informacji o tym, że powinny być one kolorowe, oraz dokładniej tej informacji:
Quote
avatary w szczególności nie mogą być mangą, fotomanipulacją bądź rysunkami amatorskimi.

Zacznę od drugiej kwestii. Jaki jest z nią problem? Używa dość dużych skrótów myślowych, które są niejasne i nie muszą wcale być zrozumiane w sposób odpowiedni. [I tak, dostałem już informację na ircu, że widocznie intelektem nie dorównuję ziemniakowi i że nie jestem normalny, ale prosiłbym, żeby tutaj raczej wypowiadały się osoby mające do powiedzenia coś sensownego i merytorycznego. ;p]

"Nie mogą być mangą" jest konstrukcją o tyle pokraczną, co "Nie mogą być komiksem". Chyba wiadome jest, że nikt nie użyje całego komiksu jako swojego profilowego, czyż nie? Ja rozumiem, że chodziło o pewien styl... Ale przypominam, zę tak samo jak w komiksie zachodnim, w japońskiej jego wariacji występują różne style, które niekoniecznie muszą nam się kojarzyć z tym, co jest "manga". Więc tutaj postulowałbym jakieś opisowe kryterium odnośnie stylu jaki nie będzie mile widziany. Wydaje mi się, że chodzi przede wszystkim o kwestie anatomiczne, więc może w ten sposób powinno to być ujęte.

"Rysunki amatorskie" również są dość... Problematyczne. No ja wiem, że chodziło o to, że rysunek ma być wykonany starannie i na jakimś tam poziomie, ale... No właśnie. To nie są pojęcia tożsame w żaden sposób. Mógłbym podawać przykłady rysunków, które by kryterium "staranności" nie spełniły, a jednak są tworzone przez prawdziwych profesjonalistów, ludzi którzy skończyli odpowiednie uczelnie i obecnie zarabiają na swojej twórczości; a byłbym w stanie wam pokazać rysunki zupełnych "amatorów" i hobbystów, które jednak wydałyby się wielu dziełami naprawdę solidnymi. Więc może znowu lepiej skorzystać z opisu, który jednak nie będzie sugerować nam czegoś innego?

Dodatkowo, kwestia ogólnego obowiązku posiadania profilowych: Nie podoba mi się ta idea, dla mnie moja postać jest moją postacią i żadne przedstawienie, które nie jest przedstawieniem mojej postaci, nie będzie dokładnie jej reprezentować. A tutaj mam wymóg tego, aby było ono jak najdokładniejsze... Co jednocześnie sprawia, że mam według jakiś niejasnych kryteriów wyszukiwać grafiki, które być może akurat będą mniej więcej przedstawiać moją postać. Podobno to pomaga w wyobrażeniu postaci - no ok, widocznie niektórym to pomaga. Ale na litość boską, wymóg tego, aby był kolor? Opisanie koloru włosów, skóry, oczu - to nie jest wielki problem. A ubranie?

Wiem że to mało popularne, ale moja postać miała posiadać więcej niż JEDEN zestaw ubrań. Więc profilowe, które miałoby pomagać w wyobrażeniu sobie tego jak jest ona ubrana... No właśnie.

Myślę że tyle na ten temat.

Vitkacy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 107
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #1 on: June 01, 2015, 10:35:22 PM »
Odpowiem na to najdelikatniej jak mogę:

Obrazki mangowe/anime/walące wielkimi oczami i cyckami japońskimi są syfiaste i nie pasują do klimatu.

Co do rysunków amatorskich: Chodzi bardziej o to, żeby nie był to poziom kreski penisa w zeszycie lub jakiegoś totalnego beztalencia. Mimo wszystko jeśli uważasz, że umiesz rysować to podeślij i Ci powiemy czy jest do zaakceptowania czy nie.

maeg

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #2 on: June 01, 2015, 10:38:43 PM »
O, kochany jesteś Vitek. <3 A jak z tym kolorem? Bo na ircu nie udzielono mi nigdy konkretnej odpowiedzi.

maeg

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #3 on: June 01, 2015, 10:44:54 PM »
Quote
Przede wszystkim, bardzo generalizujesz mówiąc, że na IRCu zostałeś obrażony. Nikt z Potwórców nie odniósł się do Ciebie w sposób obraźliwy, za innych użytkowników nie odpowiadamy, ani nie odmawiamy im wolności wypowiedzi, tak jak Tobie.

Proszę, bez takich. O potwórcach nie powiedziałem NIC. Nie użyłem w zdaniu żadnej formy słowa "obrazić", a kwestia odpowiedzialności nie ma żadnego logicznego związku z tym, czy dana sytuacja zaistniała czy nie.

Quote
Ty jeden masz problem z podanymi przez nas zasadami.

I dokładnie napisałem, dlaczego.  To nie jest tak, że nie macie się do czego odnieść, a ja jedynie mówię "nie podoba mi się".

Quote
Jeśli masz koncepcję, jak ująć je w sposób lepiej i bardziej jednoznacznie

"Więc tutaj postulowałbym jakieś opisowe kryterium"

Quote
Ja Ci udzieliłam. Kolory są mile widziane. Nie wymagane, bo czarno-biała grafika również może dobrze oddać wygląd postaci, ale mile widziane

No dobra, powiedzmy że jestem gamoń i jakimś sposobem przeoczyłem.

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #4 on: June 02, 2015, 10:59:25 AM »
Quote
Ty jeden masz problem z podanymi przez nas zasadami.
Takie wypowiedzi są dość niegrzeczne. Wyglądają jak zalążek kumoterstwa, które jak wszyscy dobrze wiemy, pogrzebało Faerun. Raz, że kto nie z nami, ten przeciw nam. Dwa, że to 'wasze zasady' - dlaczego odcinacie się od zwykłego szarego gracza jeszcze przez uruchomieniem gry? Ostatecznie, problemy są po to żeby o nich dyskutować, a nie je bagatelizować, gdy są PROBLEMAMI JEDNEGO CZŁOWIEKA. Gra nie zgromadziła stu tysięcy osób, żeby rozmowa o indywidualnych rozterkach i zastrzeżeniach była niebotycznie zajmująca. Maeg poruszył dość istotną kwestię (przynajmniej dla mnie), a jeśli ma wątpliwości, to niech o nich pisze, na litość Światowida, przecież rozmowa prowadzi do rozwiązań, a rozwiązania do poprawienia jakości gry :) No chyba, że już na dzień dobry uważacie ją za idealną - w takim wypadku trzymam kciuki, żebyście mieli jak najwięcej racji.
Mam nadzieję, że mój post nie zostanie potraktowany jako atak (niestety, zbyt często to się zdarzało). Oczywiście w przeszłości pewnie z każdym członkiem administracji miałem jakąś zwadę, ale to było dawno. I myślę, że nie ma sensu popełniać błędu przeszłości uważając osoby kwestionujące system za niepoczytalnych trędowatych :)

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #5 on: June 02, 2015, 11:17:03 AM »
Nie przesadzajcie zbytnio.
@UP
Po pierwsze było napisane "podanymi przez nas zasadami" a nie "naszymi" wg mnie są to raczej "nasze wspólne zasady" bo wszyscy gracze mają się do nich stosować, włącznie z administracją, którzy u licha pomimo tego, że pełnią jakąś tam funkcję też są graczami.
Co do tego, że o każdego jednego gracza trzeba dbać muszę się zgodzić.
@maeg
Nikt ciebie nie przyrównał do ziemniaka, czy innego mało inteligentnego stworzenia, tylko ludzi którzy będą mieli rzeczywisty problem ze zrozumieniem o co chodzi w tych zasadach (jeśli tak jest z tobą to przepraszam, nie chciałem cię urazić)
Niemniej jednak. Ludzie którzy nie zrozumieją tego co tam jest napisane, chyba nie grzeszyliby zbyt wielką inteligencją, choć mogę się mylić, bo każdy może mieć czasem zamułę, a ja wyjątkiem nie jestem.
Myślę, że zasady są na tyle jasne, że każda osoba która chce je zrozumieć - zrozumie je bez problemu, a jeśli ktoś je zrozumie i nie zastosuje się do nich, uznając  że może "obejść system" bo są nieścisłości... raczej nie byłaby zbyt cennym graczem.

Oczywiście kryteria mogłyby być nieco bardziej dokładne, ale nie sądzę, by w tej chwili była to sprawa tak wielkiej wagi.

Poza tym, jeśli zamiast "Manga" byłoby użyte słowo "Anime" to czy ktoś by pomyślał, że chodzi o wrzucanie filmów jako avatar?

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #6 on: June 02, 2015, 11:19:47 AM »
Może powtórzę się po Pandorze, ale:

Powiedziała, że jak na razie maeg jest jedynym, któremu sformułowanie regulaminu w jakiś sposób nie pasuje, a mimo to zaproponowała, żeby wymyslił lepsze rozwiązanie, a my bardzo chętnie je rozpatrzymy.
Także zupełnie nie rozumiem w tej sytuacji Twojego wtrącenia, Norochj :) Nie szukajmy problemów, gdzie ich nie ma. Wszyscy chcemy się tu porozumieć i wspólnie zrobić jak najlepszą grę.

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #7 on: June 02, 2015, 11:38:56 AM »
To przeczytaj to wtrącenie jeszcze raz. A jak zadecydować, czy gdzieś jest problem, czy nie? Kto o tym odgórnie zadecyduje? Ile głosów musi stanąć za jakąś sugestią, żeby była warta przyjęcia? Ja po prostu naświetlam pewne elementarne sprawy, które potem mogą się źle odbić na grze. Bo źle by było, gdyby utrwalił się pogląd, że 'nie ma co szukać problemów', w sytuacji gdy gra powinna się rozwijać. A na czym polega praca beta-testerów? Na szukaniu błędów i problemów właśnie. I tyle :)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #8 on: June 02, 2015, 11:44:57 AM »
To chyba właśnie Ty nie czytasz tego co ja piszę... :D Maeg przedstawił swoje obiekcje co do regulaminu - my powiedzieliśmy "ok, zaproponuj rozwiązanie"... Nadal nie rozumiem według jakiej dziwnej interpretacji to może być jakikolwiek problem. Gdzie Ty tu widzisz problem?

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #9 on: June 02, 2015, 11:53:40 AM »
Nie no, jak zaczynasz rozmowę od prześmiewczego sugerowania, że nie umiem czytać, to raczej nie mam co odpowiadać ;) Ugodowo powiem, że okej - problem nie jest wart roztrząsania.

Angie

  • Guest
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #10 on: June 02, 2015, 12:03:37 PM »
"Nie mogą być mangą"  - "Nie mogą być w 'stylu mangowym'"
"Rysunki amatorskie" - "Rysunki muszą dostosować się do stylu estetycznego gry"

Problem solved.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #11 on: June 02, 2015, 12:13:35 PM »
@ Norochj: Nikogo nie wyśmiewam. Proszę tylko o uważne czytanie tego co piszę. Jest gigantyczna różnica pomiędzy "nie przeczytałeś dokładnie" a "nie umiesz czytać hahahaha" ;)

@ Rifu: Dziękujemy za bardzo dobrą sugestię.

@ maeg: Podoba Ci się takie rozwiązanie?

Angie

  • Guest
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #12 on: June 02, 2015, 06:57:04 PM »
(może w sumie zgrabniej jeszcze: "rysunki muszą być dostosowane" a nie "dostosować się")

Vitkacy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 107
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #13 on: June 03, 2015, 10:52:08 AM »
Angie:
Piwko dla Ciebie za ujęcie tego najbardziej rzeczowo ze wszystkich.

Norochj:
Rozumiem, że się burzysz, ale widziałem też próby demokratycznego rozwiązywania spraw w takich grach i zawsze leciało to na pysk. Zasady zostały podane na tyle jasno, że każdy powinien je zrozumieć, ale chwilowo jedynie Maeg zgłosił obiekcje co do naszego regulaminu.
Mimo wszystko jest on stworzony by zachować pewne walory estetyczne gry, która dopiero co startuje oraz ma się trzymać klimatów FANTASY, a nie J-RPG.
Jeśli ktoś chce spróbować rysunku amatorskiego to spoko, niech podeśle go nam przez wrzuceniem na avatar i spyta się czy może być. Najwyżej się go odrzuci/zaakceptuje.

Uważam ten temat za mało wnoszący do gry bo te dwa punkty odnośnie avatarów są wystarczająco jasne, żeby każdy zrozumiał o co chodzi...

Angie

  • Guest
Odp: Odnośnie profilowych.
« Reply #14 on: June 03, 2015, 07:02:06 PM »
A ja dodam coś jeszcze może, tak już niekoniecznie związanego z esencją problemu - bardzo dobrze, że maeg napisał swoje wątpliwości. Wszyscy mamy jakieś wyobrażenie Torilu, chcemy by działał jak najlepiej. Beta jest najlepszym momentem na łatanie dziur i nieścisłości, nawet tych drobnych. Nawet, jeśli są "przykładem najniższego możliwego priorytetu", że tak zacytuję z innego tematu. Maeg napisał rzeczowo i konkretnie co uważa za warte zmiany, a odzew nie był do końca... zachęcający do pisania swoich wątpliwości w przyszłości.
I czytajcie też co inni piszą. Bo nikt tu wcale nie postulował wprowadzania obrazków z anime czy brzydkich avatarów. To tylko kwestia ujednolicenia i usprawnienia regulaminu, moim zdaniem całkiem słuszna, i jeżeli sam znajdę teraz jakieś rzeczy, które budzą wątpliwości, to na 100% również je wrzucę.
(PS: I zgadzam się też z Norochjem, że napisanie "ty jeden masz problem z zasadami" jest nieuprzejme (tym bardziej, kiedy reszta osób/betatesterów nie miała jeszcze się okazji wypowiedzieć/nie została zapytana o zdanie), ale Panda przeprosiła, maeg nie pisze, że dalej jest mu przykro, dlatego chyba wszystko gra i love <3.)