Author Topic: Czym jest balans gry na Torilu oraz jakie cele realizuje?  (Read 860 times)

Zet

• Bajarz
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
Re: Czym jest balans gry na Torilu oraz jakie cele realizuje?
« Reply #60 on: September 25, 2019, 03:12:13 pm »
Tutaj muszę się zgodzić z Pheonem.
Miecz, który może zdjąć wszystkie magiczne osłony jeśli w świecie by istniał, to prawdopodobnie byłby sławnym, starożytnym artefaktem, stworzonym za czasów Netherilu, czy czymś podobnym.

Byłby sławnym mieczem, o którym pisano by rozprawy magiczne, byłby znaną bronią, która pewnie miałaby na swoim koncie co najmniej kilka koronowanych, arcymagicznych, czy liczowych głów.
Dodatkowo - byłoby czymś, czego pragnęliby poszukiwacze przygód, królowie i tak dalej.

Czy może istnieć w świecie? Jasne, czemu nie.
Natomiast jego posiadacz natychmiast miałby na głowie arcymagów i koronowane głowy i cholera wie co jeszcze, bo zaraz wszyscy by chcieli taki miecz dostać w ręce.
Co oczywiście mogłoby nakręcać kolejne fabuły :)

Z tego co widziałem w podsumce broń ma 10 ładunków, jeśli one się nie regenerują w żaden sposób same, to myślę, że to samo w sobie jest wystarczającym balansem dla tej broni. Jest potężna, jasne. Nawet bardzo, skoro może zniszczyć np. 9 poziomowe osłony magiczne? Ale można jej użyć w sumie 3 razy w ten sposób, więc - to się samo w sobie balansuje.

Argument, że niech każdy gra sobie to, co chce trochę nie działa.
Jeśli to miałoby być tylko do wewnętrznej fabuły grupy, która to fabuła nie wychodzi w żaden sposób na zewnątrz, nie wychodzą z niej zdobyte umiejętności, czy przedmioty i tak dalej, czyli jest grana w pełni na prywacie, to zgodnie z zasadami - na prywatach możecie grać wszystko. I możecie sobie ugrywać miecze, które zabijają bogów, czy niezniszczalne pancerze - jak chcecie.
Jeśli jednak (co miało miejsce w tym przypadku) taka sesja, więc i sprzęt, jest zgłoszony w podsumowaniu oznacza to, że chcecie zgłosić akces tej fabuły (więc i sprzętu), do gry ogólnej.
Skoro tak, to wtedy muszą one podpadać pod ogólne zasady, więc nie można się zasłaniać "niech każdy gra co chce".

Kura

• Hobgoblin
  • Propsy: 8
  • Borys. Radziecki młot miłości.
    • View Profile
  • ID: 1108
  • Postać: Algard
  • Discord: Kura
« Reply #61 on: September 25, 2019, 03:17:26 pm »
Rozumiem. Teraz. Zła interpretacja. W kontekście zaś samego efektu- owszem, rozprasza magię, ale przecież nie samą magią ludzie się chronią. Poza tym, sam miecz także na hita nie zabija. Każda postać wyruszająca na przygodę liczy się z tym, że może zostać ranna. PvP nie istnieje, więc i gracze nie mają się o co obawiać. Jestem pewien, że w wrodingu mowa o czarach, a nie smoczych łuskach. Magiczny pancerz płytowy w walce z takim mieczem wciąż będzie pancerzem.

Nikt się upierać nie będzie. Miecz ma konkretny cel- bronić lasu. Myślę, że dalsze dywagacje na jego temat nie mają najmniejszego sensu. Wszakże został klepnięty przez adminów.

@Zet
Cóż, mam odmienne uczucia. Po co ktokolwiek miałby sobie takim mieczem zawracać dupkę, skoro są czary 2 poziomu, które magię rozpraszają. Nie przesadzajmy. To nie jest broń, która zabija pierdnięciem.

Zet

• Bajarz
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
« Reply #62 on: September 25, 2019, 03:23:08 pm »
Czary 3 poziomu rozpraszają magię, ale nie silniejszą od samego czaru.

Czyli magiczna ochrona na 5 poziomie może zostać osłabiona, ale nie rozwiana przez 3 poziomowe rozproszenie magii.

Zgodnie z wordingiem każda magia ochronna jest rozwiana (nawet nie ominięta), więc przestanie istnieć w momencie ataku. Jasne, że nie tylko magią się ludzie chronią.
Ale teraz tak: istnieje np. koszula o mocy płytówki. I to jest efekt stały. Taki miecz rozwiewając magię ochronną de facto niszczy magiczny przedmiot, bo rozwiewa magię, która sprawia, że ta koszula w ogóle chroni.

Łotr

• Hobgoblin
  • Propsy: 7
    • View Profile
« Reply #63 on: September 25, 2019, 03:24:57 pm »
Rozumiem. Teraz. Zła interpretacja. W kontekście zaś samego efektu- owszem, rozprasza magię, ale przecież nie samą magią ludzie się chronią. Poza tym, sam miecz także na hita nie zabija. Każda postać wyruszająca na przygodę liczy się z tym, że może zostać ranna. PvP nie istnieje, więc i gracze nie mają się o co obawiać. Jestem pewien, że w wrodingu mowa o czarach, a nie smoczych łuskach. Magiczny pancerz płytowy w walce z takim mieczem wciąż będzie pancerzem.

Nikt się upierać nie będzie. Miecz ma konkretny cel- bronić lasu. Myślę, że dalsze dywagacje na jego temat nie mają najmniejszego sensu. Wszakże został klepnięty przez adminów.

@Zet
Cóż, mam odmienne uczucia. Po co ktokolwiek miałby sobie takim mieczem zawracać dupkę, skoro są czary 2 poziomu, które magię rozpraszają. Nie przesadzajmy. To nie jest broń, która zabija pierdnięciem.

Kura, ale trochę odnosisz się do rzeczy, o których nie jest mowa.
Wording efektu zaznacza, że KAŻDĄ magiczna osłonę. Co to oznacza? Jeżeli Ilmater zejdzie na ziemię i nie będzie miał na sobie pancerza - można go tym mieczem zabić. Jeżeli postać stanie naprzeciwko potężnego licza - wszystkie jego magiczne osłony zostaną zdjęte i będzie workiem kości bez zbroi.
To nie jest 2 poziomowy czar, o którego efekcie rozmawiamy w kontekście tej broni, a o 9-10 poziomowych czarach. Jest tak, jak Zet mówi, że taki efekt wywoływałby lekkie trzęsienie kolan u istot dalece mocniejszych niż mag mogący rzucać 2 poziomowe rozproszenie.

Pandora

• Banshee
  • Propsy: 12
    • View Profile
    • Skala Wyzwania
  • ID: 2
  • Postać: Złotko
  • Discord: Pandora
« Reply #64 on: September 25, 2019, 03:36:01 pm »
Magiczne =/= boskie. (A licze działają trochę inaczej, niż mówisz.)
« Last Edit: September 25, 2019, 03:42:57 pm by Pandora »

Pandora

• Banshee
  • Propsy: 12
    • View Profile
    • Skala Wyzwania
  • ID: 2
  • Postać: Złotko
  • Discord: Pandora