Author Topic: Róża Sztormów: Biuletyn  (Read 315 times)

Dirk Senner

 • Bajarz
 • Goblin
 • *
 • Posts: 45
 • Propsy: 1
 • "Dla wiecznej chwały, i dla pryzu!"
  • View Profile
 • ID: 1815
 • Postać: Dirk Senner
 • Discord: Dirk Senner
Róża Sztormów: Biuletyn
« on: August 05, 2019, 04:42:52 pm »


Na pewno każdy słyszał o tym, że na Torilu jest wspólna fabuła. Nie zawsze łatwo jest śledzić to, co się dzieje na kilku sesjach i co jest rozpisane na kilkunastu plotkach. Ten biuletyn będzie systematycznie przybliżał Wam wydarzenia z wątku Róża Sztormów. Pomoże ci też znaleźć w niej miejsce dla siebie.

Tak, Róża Sztormów to nie jedyny wątek Fabuły. Jest jeszcze inny: Okruchy Ametystu. O co chodzi z wątkami w Fabule Zazesspur (FZ)? W skrócie, FZ to kilka równoległych kampanii, składających się z szeregu sesji, prowadzonych przez różnych bajarzy. Te kampanie to wątki i są one ze sobą powiązane. Oficjalne sesje i pogłoski Fabuły Zazesspur oznaczane są tagiem [FZ].

Róża Sztormów opowiada o wojnie, która toczy się cały czas, ale nie ma w niej typowego frontu. To wojna z piratami. Rozgrywa się ona nie tylko na morzu, ale ostatnio coraz częściej tam, gdzie się nie spodziewacie – na salonach, na miejskich ulicach i w zakamarkach. Jak głoszą nieśmiałe plotki, piraci inwigilują nawet wyższe sfery, a wywiad floty stara się te wpływy zwalczać. Nad tym wszystkim wisi nienazwana jeszcze groźba. Jednego możecie być pewni! Niebezpieczeństwo przyjdzie od strony morza. Czy będą to zjednoczeni pod banderą Króla Piratów morscy rozbójnicy, czy może coś dużo, dużo groźniejszego? Jeśli chcesz pomóc rozwikłać tą zagadkę, nie ważne po której stronie barykady, skontaktuj się ID 1815 (w grze) lub skorzystaj z podpowiedzi w podtytule "Jak zagrać?".TUTAJ znajdziesz pomoc.

Rekrutacja do sesji Róży Sztormów prowadzona jest TUTAJ.Spis sesji z FZ oraz sesji powiązanych.
   
    Na kilwaterze

 


Są to scenariusze-gotowce. Chcesz poprowadzić sesję w klimatach Róży Sztormów? Daj znać, która cię interesuje, a otrzymasz gotowy skrypt oraz pomoc Bajarza w jego wdrażaniu. Modyfikacje w porozumieniu z bajarzem są jak najbardziej dopuszczalne (informacji udziela ID 1815).

[FZ] Półmrok
Wojna z piratami to nie tylko morze i salony, to również świat niecnych rozgrywek pomiędzy gangami Zazesspur. Ktoś miesza w kontrolowanym chaosie półświatka. Ktoś próbuje wchodzić w nie swoje interesy, a to jak wiadomo grozi wojną. Czy komukolwiek taka wojna jest na rękę?

[FZ] To trzeba mieć pecha!
Sprawa zabójstwa kapitana handlowego galeonu, który został uratowany przez ekspedycję (patrz Prolog) i którego zamordowano w jego własnym domu wciąż pozostaje nierozwiązana. Władze łaskawym okiem spojrzą na tych, którzy dostarczą im sprawcę. Ale są też osoby, których sprawa ta interesuje z zupełnie innego powodu niż sprawiedliwość.

[FZ] Co oni ukrywają?!
Coś za szybko oficjele wyciszyli sprawę masakry w jednym z magazynów floty, tym należącym do dywizji zaopatrzenia (patrz: Rozdział 1). Straż nie mogła nawet obejrzeć zwłok!. Względy bezpieczeństwa Korony. Ale gdyby znalazł się ktoś wścibski na tyle, aby czegoś się dowiedzieć, tu i tam z pewnością znajdzie się "filantrop", który zapłaci za takie informacje.
      [FZ] Róża Sztormów, Rozdział 3: "Krucjata Ducha"
      [FZ] Róża Sztormów, Rozdział 4     Sprawiedliwość musi poczekać (Prolog)
     [FZ] Róża Sztormów, Rozdział 1: Oswajanie ryzyka
     [FZ] Róża Sztormów, Rozdział 2: A pomocy znikąd
Prolog
„Duma Królowej”, okręt tethyrskiej floty oraz „Banhsee”, kaper Dirk Senner wzięli udział w inspekcji dryfującego wraku okrętu handlowego, ofiary ataku piratów. Uratowano paru rozbitków. Uczestnicy misji zmuszeni byli do konfrontacji z okrętem widmo oraz jego klątwą. Po ciężkiej bitwie, statkom udało się uciec.  Od tego czasu przeklęty okręt pojawia się wraz z mgłą i znika w niej, jakby czegoś szukał. Donoszą o tym marynarze, którzy go podobno widzieli. W wątku pobocznym, ludzie Sennera pozyskali od uratowanego z wraku kapitana wiadomość ukrytą w hermetycznym, metalowym cylinderku.
Okręt Widmo, syrena oraz tajemnicza wiadomość, wszystko to jeszcze do nas wróci.


Pogłoski*: "Będzie ubaw jak ich zaczną wieszać..."; To trzeba mieć pecha; Upiór we mgle, gdy morze śpi;
Dramatis personæ: Brem Eclipse, Pilar Socorro, Rona Sarash, Dirk Senner, Ulfroegni Knutsøn, Zahir Iturraspe, Zoë Meynadier, Wulvis Luxina(+), Finevreil Brevemra

Rozdział 1 „Oswajanie ryzyka”
Jeden z magazynów, należących do departamentu zaopatrzenia floty spłynął krwią. Z rzeki wyłowiono niejakiego Hoovera z poderżniętym gardłem, pirata, który pociął w burdelu „Ciepła Ciasna” dziwkę. Właściciel przybytku posłał za nim mścicieli, których kroki skrzyżowały się z agentami wywiadu floty, rozpracowującymi tajną organizację kapitana piratów, Varo Vista, który ostatnio stał się bardzo aktywny, mimo, że wszystko wskazywało na to, że przeszedł na piracką emeryturę, zażywając wygód w jakimś odległym kraju. Niestety komórka wywiadu pracująca nad tą sprawą została zaatakowana przez jakąś bandę zbirów i prawie wybita, a jej lider, agent nazywany Duchem, zniknął szefom z oczu. Czy to możliwe, aby Varo Vista i przeklętego kapitana z pokładu Statku Widmo coś łączyło?


Pogłoski*: [FZ] Znów się mówi o Dzielnicy Doków;
Dramatis personæ: Savra Rahmeres, Randal Wryn, Meallan

Rozdział 2 „A pomocy znikąd”
Zazesspuriański Ród Avila, który jest w posiadaniu chyba największego w regionie przedsiębiorstwa obrabiającego drewno, zamieszany był w dostarczanie budulca piratom. Spisek przejęcia firmy przez zakonspirowanych piratów udało się udaremnić. Na jego czele stał niejaki Traose Avila, brat nestora rodu i jak się okazało, piracki kapitan. Bohaterowie, którzy pomogli oczyścić nazwisko Avilów, zorientowali się, że niemały udział w poszukiwaniach Traose miał niesławny Czarny Pete, właściciel Morskiego Diabła i korsarz na usługach korony. Czy Varo Vist i Czarny Pete to starzy znajomi z dawnych czasów, gdy kapitan Diabła siał jeszcze postrach na morzach i oceanach?


Pogłoski: brak
Dramatis personæ: Ulfroeni Knutsøn, Griki

Wydarzenia towarzyszące
Mówi się coraz głośniej o niesnaskach pomiędzy flotowymi a prywaciarzami – kaprami i korsarzami. I jedni i drudzy się panoszą w portach i karczmach, i jedni i drudzy uważają się za lepszych – flotowi, bo służą królowej, kaprowie, bo mają się za prawdziwych ludzi morza. Flotowi zazdroszczą kaprom swobody i pieniędzy i jednocześnie źle znoszą, że nie mają nad nimi kontroli, kaprowie zarzucają flotowym dyskryminację na redzie, w załadunkach i usługach portowych. Flotowi generalnie nie odróżniają kaprów od piratów, a prywaciarze mają załogi flotowych za zbieraninę szewców, żebraków i złodziejaszków. Sytuacje, takie jak ta, która miała miejsce niedawno w Ostrydze, nie pomagają.
Pogłoski*: W Ostrydze bawią się, że ja nie mogę!;

Podobno flota zmaga się z brakami kadrowymi. Mówi się, że urzędnicy odpowiedzialni za zaciąg płacą za polecanie i wskazywanie mniej przydatnych obywateli, jako potencjalnych marynarzy, których naganiacze „przekonają” do tego, aby spożytkowali swoje nędzne życie w słusznej sprawie. Obrotne i nie w pełni legalne organizacje zaczęły robić na tym biznes. Nazwano ich Forçando Gangue. Te gangi porywają biedaków, ubogich mężczyzn, którzy nie mają czym się wykupić i innych. Szantażują, biją, czasem po prostu upijają i dosłownie sprzedają urzędnikom. Czy flotowi wiedzą skąd pochodzą rekruci? Nawet jeśli tak, sprawa jest wyciszana. Bo wojna trwa, ludzie boją się służyć, a pokłady statków trzeba zapełniać. Piraci są coraz bardziej zuchwali, niedawno zaatakowano okręt floty, El Gran Grifon, kontradmirała Spinozy, który stał na redzie portu w Zaze!
Pogłoski*: [FZ] Miej się na baczności pijany łapserdaku, bo cię wezmą!

*Pogłoski związane z Różą Sztormów oraz wydarzeniami towarzyszącymi, są zbierane i publikowane TUTAJ.


« Last Edit: August 05, 2019, 05:12:51 pm by Dirk Senner »