Author Topic: Jak zacząć grać? Prośba o wskazówki.  (Read 1650 times)

Samow4r

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 192
Jak zacząć grać? Prośba o wskazówki.
« on: October 20, 2015, 05:53:52 PM »
Prawie 30 osób online, a ja nie wiem co ze sobą zrobić. Postać zrobiona, konto zaakceptowane i... Co dalej? Na ten moment są dwa tematy na forum, w których ktoś otwiera zapisy na sesje, super, niestety żadna z koncepcji mi nie pasuje. Co mi zostaje? Karczma? Zastanawiam się po prostu co robi te kilkadziesiąt osób, siedzących cicho na liście graczy. Domyślam się, ze sesje prywatne, ale gdzie ci ludzie się umawiają ze sobą?
Boję się trochę takiej mocno zamkniętej społeczności graczy, jak przy wielu starych grach na Vallheru.
Tak więc pytanie do was - jak zacząć grać, gdzie iść, co zrobić? :)

Wiedźma

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 39
  • Propsy: 0
  • Bursztynek
    • View Profile
  • ID: 102
Odp: Jak zacząć grać? Prośba o wskazówki.
« Reply #1 on: October 20, 2015, 05:55:59 PM »
Najprościej - pogrzeb po profilach graczy, zaproponuj sesję ;) Albo wejdź do karczmy i tam zacznij coś robić. To zwykle kosztuje tylko chwilę czasu i chęci, a można trafić na fajne pomysły.
Nigdy nie pokładaj wiary w księciu. Kiedy potrzebujesz cudu, zdaj się na wiedźmę.

Ludzie sadzą pogardę, czekając na szacunek. Ale jak siejesz trawę - nie licz, że wyrosną róże.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Jak zacząć grać? Prośba o wskazówki.
« Reply #2 on: October 20, 2015, 06:01:44 PM »
ja zwykle czytam profile graczy. postać brzmi super? fajnie, to co mam jej do zaproponowania? kiedy już wymyślę, wysyłam OT z propozycją sesji.

postać brzmi super, ale ja nie wiem, co jej zaproponować? wysyłam OT z pytaniem, czy może gracz ma jakąś koncepcję ;)

działa w 9 przypadkach na 10. i co do zasady, sesję rozpoczyna ten, kto zaproponował jej rozegranie (nie ten, kto wymyślił koncept), chyba że się umówicie inaczej.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Jak zacząć grać? Prośba o wskazówki.
« Reply #3 on: October 20, 2015, 06:07:54 PM »
Tak więc pytanie do was - jak zacząć grać, gdzie iść, co zrobić? :)

A ja powiem tak. Skoro masz profil i już zaakceptowaną postać to najpewniej masz, że to tak nazwę "pomysł na siebie". Wiesz co fabaularnie Twoja postać chciałaby robić, co osiągnąć itp. Teraz więc wystarczy stawiać sobie kolejne małe wyzwania. Na zasadzie małych kroczków. I te wyzwania powinny być takimi, które wymagają interakcji z innymi graczami a i pomogą Twojej postaci osiągnąć fabularne cele. Dla przykładu. Twoja postać potrzebuje nowego stroju/ekwipunku - znajdujesz gracz parającego się krawiectwem albo płatnerza i proponujesz sesję. Twojej postaci zostały ostatnie grosze, przeglądając profile innych zwracasz uwagę na to czy ktoś nie chce nająć kogoś do roboty, ewentualnie próbujesz zagrać w karczmie dając cynk obsłudze albo gościom, że szukasz pracy. Jeszcze inny przykład, Twoja postać marzy o tym by dostać się w szeregi straży. Wtedy poszukujesz graczy, z którymi gra mogłaby Ci w tym pomóc. Na przykład handlarzowi oferujesz ochronę za symboliczną opłatę (oczywiście wszystko w sesji!). Możliwości jest wiele i nie można mieć obaw przed inicjowaniem sesji. A moim zdaniem, takie właśnie stawianie fabularnych zadań swojej własnej postaci może w tym nieco pomóc ;) Bo przecież nie będziemy na każdego wpadać przypadkiem na ulicy, prawda?
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Lasair

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 32
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 332
  • Postać: Lasair
Odp: Jak zacząć grać? Prośba o wskazówki.
« Reply #4 on: October 22, 2015, 04:37:53 PM »
Hej :)

Nie wiem gdzie zadać to pytanie, więc uderzę tutaj: nie mogę wgrać avatara. Nie wiem czy to wina mojej przeglądarki, czy coś się zawiesiło. W ogóle nie widzę w którym miejscu należy to zrobić. Help.

_____________

Edit: Już ogarnęłam :P Jestem nieogarnem.
« Last Edit: October 22, 2015, 04:47:47 PM by Lsair »