Author Topic: Postać do samouczka  (Read 1933 times)

Astroide

  • Szczur
  • *
  • Posts: 1
  • Propsy: 0
    • View Profile
Postać do samouczka
« on: May 21, 2015, 09:47:31 PM »
Myśleliście może nad postacią do, ujmijmy to, samouczka? Kogoś, kto jest w stanie przeprowadzić nas przez początki gry? Sama rejestrowałam się w kilku miejscach i szczerze mówiąc, trudno mi było się połapać w ogólnym zamyśle.
W wielu książkach Przewodnik jest rosłym, silnym mężczyzną lub smukłą, piękną kobietą o nadzwyczajnych zdolnościach. Dlatego, żeby wnieść coś nowego, proponuję postać kilkunastoletniego, dość młodego chłopca, którego ratujemy z opresji. W zamian przyłącza się do nas na czas rozwijania swojej postaci, dając wskazówki, objaśniając stopniowo fabułę, pomagając w prowadzeniu życia - taki nasz podopieczny. Może być lekko gamoniowaty, acz miły i całkiem spostrzegawczy. Żeby skomplikować sprawę, można, po jego odejściu, gdy mniej więcej zrozumiemy działanie Toril, włączyć go do jednego z poważniejszych questów.
Muszę przyznać, iż nie wiem, jak dokładnie funkcjonują takie gry. Nie mam aż tyle cierpliwości, by na własną rękę uporać się z pierwszymi krokami i całym procesem rejestracji, gdzie postać trzeba samemu tworzyć, opisywać i potwierdzać. Przewodnik w takich momentach mógłby być pomocny - podczas konwersacji z nim, gdy będzie zdobywał o nas informacje, wszystko zapisze się w profilu. Mam nadzieję, iż nie będzie to zbyt problematyczne. : )

Angie

  • Guest
Odp: Postać do samouczka
« Reply #1 on: May 21, 2015, 10:44:59 PM »
Jestem pewien, że w razie jakichkolwiek problemów pomogą inni współgracze. Jeśli masz jakieś pytania albo wątpliwości to wal śmiało - wszyscy na pewno chętnie Cię wesprą lub wskażą kogoś, kto mógłby pomóc. ^^

Crowell

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 88
  • Propsy: 0
  • Mistrz kowalstwa chcący zostać uzdrowicielem
    • View Profile
  • ID: 56
  • Postać: Gintar Yrozingan
Odp: Postać do samouczka
« Reply #2 on: May 27, 2015, 08:51:30 PM »
Gdzieś, kiedyś, ktoś mówił o randze opiekuna. Można by to połączyć z nowymi mg.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Postać do samouczka
« Reply #3 on: May 28, 2015, 12:25:31 AM »
Zapewniam, że nic takiego nie będzie potrzebne. Zobaczycie, przekonacie się :)