Author Topic: O magii  (Read 13003 times)

Crowell

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 88
  • Propsy: 0
  • Mistrz kowalstwa chcący zostać uzdrowicielem
    • View Profile
  • ID: 56
  • Postać: Gintar Yrozingan
Odp: O magii
« Reply #15 on: May 29, 2015, 10:02:10 AM »
@Asterot mówię tu o wadzie w stosunku do nauki normalnej 'pełnej' magii. Czyli np. wojownik + zaklęcie lewitacji vs. wojownik + rysowanie glifu lewitacji; z czego glify są nauczone fabularnie a wojownikiem był przez większość życia :)

@Panda Tak, narysowanie czegoś np. na ubraniu dzień wcześniej, czy tak to działa? :)
« Last Edit: May 29, 2015, 10:04:20 AM by Crowell »

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: O magii
« Reply #16 on: May 29, 2015, 10:44:57 AM »
Nałożenie glifu na ubranie może nawet by i zadziałało... tylko według tego, jak działają glify, on automatycznie by zadziałał w momencie, gdy jakakolwiek istota weszłaby w zasięg jego działania, a nie wtedy, kiedy mag miałby na to ochotę ;p
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Keicam

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #17 on: August 14, 2015, 03:05:44 PM »
Hej. Mam jedno bardzo ważne pytanie. Jak wygląda sprawa magii iluzji? Dla mojej postaci, ta szkoła magii będzie BARDZO ważna, a wiele zaklęć tej szkoły ma działanie dość nietypowe.
"Używanie tak potężnej siły jak magia do zabijania to czyste barbarzyństwo"

Salem

  • Guest
Odp: O magii
« Reply #18 on: August 14, 2015, 05:24:31 PM »
No i pamiętaj, że można tworzyć własne zaklęcia. Zapewne "dziwne" działanie niektórych wynika z tego, że niemożliwym jest obiektywne opisanie wpływu zaklęcia na umysł postaci innego gracza i każdy przypadek użycia takiego czaru w rzeczywistości dawałby inny rezultat, którego spójność z wyobrażeniem gracza odgrywającego iluzjonistę byłaby raczej niewielka.

Keicam

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #19 on: August 17, 2015, 09:02:29 AM »
Czyli wszystko rozstrzygnie się w praktyce  :D. Głównie chodzi mi o zaklęcia działające na bohatera (niewidzialność, tworzenie kopii, czy dezorientacja przeciwnika), więc z interpretacją przez graczy nie będzie problemu  :).

Co do wymyślania własnych zaklęć, czy w grę wchodzi możliwość stworzenia iluzji każdego zaklęcia? (np kula ognia, która zaraz przed uderzeniem znika w  chmurze dymu), może to być związane z aspektem postaci, lub po prostu standardowym zaklęciem, ale ze szkoły iluzji. (technicznie zaklęcie działałoby jak w opisie, różnicą byłaby tylko szkoła magii)
"Używanie tak potężnej siły jak magia do zabijania to czyste barbarzyństwo"

Keicam

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #20 on: August 17, 2015, 09:43:28 AM »
Quote
Co do wymyślania własnych zaklęć, czy w grę wchodzi możliwość stworzenia iluzji każdego zaklęcia? (np kula ognia, która zaraz przed uderzeniem znika w  chmurze dymu), może to być związane z aspektem postaci, lub po prostu standardowym zaklęciem, ale ze szkoły iluzji. (technicznie zaklęcie działałoby jak w opisie, różnicą byłaby tylko szkoła magii)

Przepraszam, nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Chodziło mi bardziej o to, czy używanie takich zaklęć będzie musiało być związane z jakimś aspektem, czy nie.
"Używanie tak potężnej siły jak magia do zabijania to czyste barbarzyństwo"

Szescian

  • Szczur
  • *
  • Posts: 3
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #21 on: October 15, 2015, 09:26:46 PM »
Właśnie stworzyłem postać. Muszę jeszcze dodać czary i... no właśnie. Nie mogę znaleść wieży magii, w które mogę dodać zaklęcia. Gdzie to cudo się znajduje?

Salem

  • Guest
Odp: O magii
« Reply #22 on: October 15, 2015, 09:29:36 PM »
Miasto (szósta zakładka w górnym panelu) -> Wieża Magii (prawy dolny róg)

Kermit

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 64
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 68
  • Postać: Meiev
Odp: O magii
« Reply #23 on: October 15, 2015, 09:30:05 PM »
http://toril.org/wieza.php

Bądź wchodzisz w miasto - pierwsza zakłada z prawej strony "okrągłego" portretu postaci, za łezkami. :) Tam już powinieneś trafić na wieżę.

Szescian

  • Szczur
  • *
  • Posts: 3
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #24 on: October 15, 2015, 09:31:03 PM »
Dzięki :D

Dru-chan

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 194
Odp: O magii
« Reply #25 on: October 17, 2015, 12:05:26 PM »
Ja mam inne pytania. W jednych czarach określony jest stały czas działania.
W innych uzależniony jest od poziomu danego maga.
My z tego co zauważyłam nie mamy poziomów. Jak jest to rozwiązane?

Salem

  • Guest
Odp: O magii
« Reply #26 on: October 17, 2015, 01:27:47 PM »
Może po prostu chodzi o poziom zaawansowania, doświadczenia maga w użytkowaniu tej konkretnej dziedziny?

Dru-chan

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 194
Odp: O magii
« Reply #27 on: October 17, 2015, 01:57:37 PM »
Nie, chodzi o ilość poziomów w danej klasie spellcastera o ile pamiętam.
Znaczy tak jest w oryginalnym D&D. Pytanie jak tutaj, bo zauważyłam, ze przynajmniej Przybraniu, które normalnie działa 10 minut PLUS 10 minut za poziom w ogóle trwania nie ma podanego.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: O magii
« Reply #28 on: October 17, 2015, 01:59:03 PM »
Tu nie gramy w D&D, dlatego myślę ze zależy to od poziomu fabularnego - jeśli gracz magiem który ma już kilkuletnie doświadczenie, to czas będzie dłuższy, w granicach rozsądku :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Dru-chan

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 194
Odp: O magii
« Reply #29 on: October 17, 2015, 02:14:38 PM »
Hm, no niech będzie, ale i tak w takim razie sugeruje dodanie BAZOWYCH czasów trwania czarów.
W innym wypadku, gdy nie ma ich określonych równie dobrze mogłabym stwierdzić, ze działa od chwili rzucenia, do chwili, gdy chcę, by przestał działać (lub jeśli jestem bardziej logicznym osobnikiem) do zaśnięcia etc, co kilka, kilkunastokrotnie wydłuża trwanie takiego czaru.
To z kolei pozwala na nadużycia (nawet jeśli mojej postaci byłyby na rękę). ;)