Author Topic: O magii  (Read 13001 times)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: O magii
« Reply #45 on: October 27, 2015, 10:14:59 AM »
Hmm... W takim razie tylko przed akceptacją postaci można zgłosić kilka. My bad, cofam co powiedziałam :D Faktycznie pamiętam już, że wprowadziliśmy taką blokadę.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: O magii
« Reply #46 on: October 27, 2015, 10:18:41 AM »
Zaufałem Ci, a Ty mnie okłamałaś! Siedzisz na tronie kłamstw Spookie! XD
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: O magii
« Reply #47 on: October 27, 2015, 10:45:32 AM »

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: O magii
« Reply #48 on: October 27, 2015, 11:02:59 AM »
To nie jest tron kłamstw. Widziałem w życiu parę osób, które są w stanie polizać swój łokieć :P No ale skończmy już offtop :D
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Smaug

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #49 on: October 27, 2015, 11:20:34 AM »
Z samouczka Wieży Magii:
"Jeśli zechcesz, możesz także stworzyć własny czar w laboratorium Wieży Magii. Proces ten nie koliduje z nauką gotowych czarów, może być jednak czasochłonny. Ponieważ eksperymenty z magią pełne są niewiadomych - nie da się określić czasu oczekiwania na wynik wszystkich testów. By zwiększyć prawdopodobieństwo udanego tworzenia czaru upewnij się, że w opisie zaklęcia zawarte są wszystkie niezbędne informacje, że zaklęcie nie jest zbyt potężne jak na swój poziom, a szkoła magii odpowiada magicznym efektom. Czasem czar może okazać się inny niż planowano, o innych wymaganiach komponentów, o innym zastosowaniu, słabszy, albo nawet silniejszy."
Można pracować nad więcej niż jednym czarem na raz.

Chodzi mi o to, aby wiedzieć ile mniej więcej czasu się oczekuje. Tydzień, dwa, miesiąc, rok, pięć lat? Chodzi mi o kreślenie minimalnego i maksymalnego czasu oczekiwania na akceptacje lub odrzucenie zaklęcia. To będzie bardzo pomocne.

Quote
(...) może być z równą skutecznością, używany przez czarodziei.

W jakim sensie?

Tzn, że to nie jest czar zarezerwowany tylko od bogów. Jest uniwersalny dla magii wtajemniczeń i objawień. I dlatego się pytam, czy jeśli się go nauczę z działu objawień, mogę go używać, jakbym nauczył się z magii wtajemniczeń.

Quote
Ochrona przed złem/chaosem (odrzucanie)
Ochrona przed złem/dobrem/chaosem/prawem (odrzucanie) Czemu sa tutaj dwie wersje tego samego czaru? I to jedna słabsza od drugiej?

Błędy zgłaszamy w innym dziale :) Już usunęłam zbędny czar.

Ja tam nie wiedziałem, że to błąd. Może chciałyście rozbić to na dwa czary. Dobro/prawo i zło/chaos w zależności od tego, jaki bóg jest ;)
« Last Edit: October 27, 2015, 11:25:52 AM by Smaug »

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: O magii
« Reply #50 on: October 27, 2015, 02:47:22 PM »
Quote
Chodzi mi o to, aby wiedzieć ile mniej więcej czasu się oczekuje. Tydzień, dwa, miesiąc, rok, pięć lat? Chodzi mi o kreślenie minimalnego i maksymalnego czasu oczekiwania na akceptacje lub odrzucenie zaklęcia. To będzie bardzo pomocne.
Nie ma takowego. Po naszej akceptacji czaru on od razu pojawia się w księdze zaklęć postaci. Dlatego jeśli uważamy, że czar jest skomplikowany/potężny/obie te rzeczy to "przetrzymujemy" go stosowny czas w laboratorium. Kiedy tworzysz czar w laboratorium nie dostaniesz informacji o tym, kiedy ukończysz dzieło. Einstein też nie wiedział dokładnie ile zajmie mu opracowanie teorii względności ;)

Quote
Tzn, że to nie jest czar zarezerwowany tylko od bogów. Jest uniwersalny dla magii wtajemniczeń i objawień. I dlatego się pytam, czy jeśli się go nauczę z działu objawień, mogę go używać, jakbym nauczył się z magii wtajemniczeń.
A jak masz zamiar to zrobić nie mając dostępu do czarów z działu magii objawień?

Smaug

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #51 on: October 27, 2015, 03:06:27 PM »
A fakt, nie sprawdziłem, czy można się uczyć. Po prostu zrobię kopie tego zaklęcia i wrzucę jako swój ;)

Toren

  • Szczur
  • *
  • Posts: 3
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #52 on: October 27, 2015, 06:22:08 PM »
ODNOŚNIE PORADNIKA MAGII:

-Chciałbym zapytać o zapamiętane czary. Skoro mamy tutaj w opisach podziały na czarodziei i czarowników, to czy jest tak, że czarownik posiada mniej czarów ale może używać ich klikukrotnie pomiędzy odpoczynkami/medytacjami, natomiast czarodziej posiada większą paletę zapamiętanych w księdze czarów ale może rzucić każdy tylko 1 raz pomiędzy odpoczynkami. - tak nawiązuję do gier na bazie D&D

-Czy kapłani mogą zamieniać dowolne czary danego poziomu na czary leczące tego samego poziomu lub czary zadawające obrażenia(w zależności od bóstwa, wiadomo, że niektóre nei pozwalają używać czarów leczących) tego samego poziomu? W grach była zawsze taka opcja, zastanawia mnie to czy tutaj to również funkcjonuje.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: O magii
« Reply #53 on: November 17, 2015, 02:29:52 PM »
jak powinna wyglądać sesja/kampania udostępniająca postaci wyższe poziomy magii?
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: O magii
« Reply #54 on: November 17, 2015, 02:39:53 PM »
tak. ale na początek urządzą mnie 5 i 6 ;p
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: O magii
« Reply #55 on: November 17, 2015, 03:07:13 PM »
może sprecyzuję swoje pytanie: kampania odblokowuje CZAR danego poziomu czy cały poziom?
to znaczy kampania - w moim rozumieniu to coś, co składa się z kilku sesji i trwa co najmniej kwartał - powinna jednak odblokowywać poziom (po klepnięciu jej efektów, postać może uczyć się kolejnych czarów poziomu 5 zgodnie z tempem dla pozostałych czarów, czyli dobijające 60 dni). jeśli kampania będzie odblokowywać jeden czar, to to brak rozwoju dla maga.
(postać magiczna rozwijająca się w akrobatyce, walce bronią, hodowli zwierząt, malarstwie i żegludze to nie jest postać rozwijająca się w magii - jako mag, taka postać stoi.)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: O magii
« Reply #56 on: November 17, 2015, 03:31:24 PM »
okej, czyli jest to możliwe.
jak powinna wyglądać? poza realną szansą na niepowodzenie, oczywiście.
bo przykładowy mag-akademik nie wyruszy na wyprawę, tylko poszuka arcymaga-mentora, żeby go pouczył w tych średnich poziomach, które sam zna.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.