Author Topic: O magii  (Read 2022 times)

Szescian

• Szczur
  • *
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: O magii
« Reply #30 on: October 15, 2015, 09:26:46 pm »
Właśnie stworzyłem postać. Muszę jeszcze dodać czary i... no właśnie. Nie mogę znaleść wieży magii, w które mogę dodać zaklęcia. Gdzie to cudo się znajduje?

Salem

• Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 14
    • View Profile
  • ID: 59
  • Discord: товарищ иван#7621
« Reply #31 on: October 15, 2015, 09:29:36 pm »
Miasto (szósta zakładka w górnym panelu) -> Wieża Magii (prawy dolny róg)

Kermit

• Hobgoblin
    • View Profile
  • ID: 68
  • Postać: Meiev
« Reply #32 on: October 15, 2015, 09:30:05 pm »
http://toril.org/wieza.php

Bądź wchodzisz w miasto - pierwsza zakłada z prawej strony "okrągłego" portretu postaci, za łezkami. :) Tam już powinieneś trafić na wieżę.

Szescian

• Szczur
  • *
    • View Profile
« Reply #33 on: October 15, 2015, 09:31:03 pm »
Dzięki :D

Dru-chan

• Szczur
  • *
    • View Profile
  • ID: 194
« Reply #34 on: October 17, 2015, 12:05:26 pm »
Ja mam inne pytania. W jednych czarach określony jest stały czas działania.
W innych uzależniony jest od poziomu danego maga.
My z tego co zauważyłam nie mamy poziomów. Jak jest to rozwiązane?

Salem

• Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 14
    • View Profile
  • ID: 59
  • Discord: товарищ иван#7621
« Reply #35 on: October 17, 2015, 01:27:47 pm »
Może po prostu chodzi o poziom zaawansowania, doświadczenia maga w użytkowaniu tej konkretnej dziedziny?

Dru-chan

• Szczur
  • *
    • View Profile
« Reply #36 on: October 17, 2015, 01:57:37 pm »
Nie, chodzi o ilość poziomów w danej klasie spellcastera o ile pamiętam.
Znaczy tak jest w oryginalnym D&D. Pytanie jak tutaj, bo zauważyłam, ze przynajmniej Przybraniu, które normalnie działa 10 minut PLUS 10 minut za poziom w ogóle trwania nie ma podanego.

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Propsy: 16
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
« Reply #37 on: October 17, 2015, 01:59:03 pm »
Tu nie gramy w D&D, dlatego myślę ze zależy to od poziomu fabularnego - jeśli gracz magiem który ma już kilkuletnie doświadczenie, to czas będzie dłuższy, w granicach rozsądku :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Dru-chan

• Szczur
  • *
    • View Profile
« Reply #38 on: October 17, 2015, 02:14:38 pm »
Hm, no niech będzie, ale i tak w takim razie sugeruje dodanie BAZOWYCH czasów trwania czarów.
W innym wypadku, gdy nie ma ich określonych równie dobrze mogłabym stwierdzić, ze działa od chwili rzucenia, do chwili, gdy chcę, by przestał działać (lub jeśli jestem bardziej logicznym osobnikiem) do zaśnięcia etc, co kilka, kilkunastokrotnie wydłuża trwanie takiego czaru.
To z kolei pozwala na nadużycia (nawet jeśli mojej postaci byłyby na rękę). ;)

Pandora

• Banshee
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 2061
  • Postać: Magaidh
  • Discord: Pandipuff
« Reply #39 on: October 17, 2015, 02:59:33 pm »
Opisy czarów będę poprawione, kiedy już się uporamy z pierwszą falą rejestracji. Tekstów jest tyle, że to nie jest robota na jedno popołudnie : )

Wygh

• Otiag
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 218
  • Postać: Neztuishluitoazhuhlih
  • Discord: PanDzik
« Reply #40 on: October 26, 2015, 07:15:54 pm »
Podstawowe archetypy. Ja, jako gracz w jaki sposób mogę określić patrząc po aspektach kto jest przykładowo czarodzieje, a kto zaklinaczem? Myślę, że podane przykłady nie wyczerpują gammy możliwości. Jednak gdy ktoś napisze... Specjalista w magii iksigrekzet, to skąd mam wiedzieć kim in jest? Może jako gracz nie muszę tego wiedzieć i wystarczy, że się zapytam konkretnej osoby, ale jako MG? Oczywiście tez mogę zapytać, to nie problem. Chciałbym tylko wiedzieć, czy jest jakiś sposób, aby to rozpoznać.

Archetyp czarodzieja mówi o księgach z zaklęciami, najczęściej dwie sztuki. Ten wpis podsunął mi pytanie. Taki magicka znający 20 zaklęć może zabrać na przygodę wszystkie i używać ich ile dusza zapragnie?
Niekiedy budzę się, wstaję, patrze w lustro i mi staje.

Smaug

• Goblin
    • View Profile
« Reply #41 on: October 26, 2015, 07:30:24 pm »
O własnie. Jaki jest limit zapamiętanych zaklęć w sesji? Mamy 10 czarów czyli możemy pamiętać  tylko 10 dziesięć, czy mamy 10 czarów, a pamiętać np 20 zaklęć? Każdy czar podwójnie? Czy inaczej jest to rozwiązane?

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Propsy: 16
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
« Reply #42 on: October 26, 2015, 07:34:25 pm »
Z tego co się orientuję, to - ile znasz tyle masz. Te które masz w Księdze (po lewej stronie w menu na górze). Możesz je rzucać, tutaj nie zabieramy ksiąg ze sobą i czarodzieje nie trzymają ich przy sobie przy czarowaniu(nie D&D!), a ograniczeniem jest ilość energii - dużo rzucasz, to się męczysz.

A co do "klas" - najczęściej jeśli ktoś pisze że jest zaklinaczem no to jest. Widziałam kilku graczy którzy wpisywali wprost, że są zaklinaczami. Ale w sumie tutaj dużej różnicy to chyba aż tak nie robi. Spis czarów jest dla czarodziejów i zaklinaczy ten sam, a że liczy się fabuła, to każdy opisuje po swojemu jak rzuca czar, i wszystko wyjdzie w sesji. A jak jest się MG to starczy dopytać ;d

Jak coś niech Potwórcy poprawią ;d
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Smaug

• Goblin
    • View Profile
« Reply #43 on: October 26, 2015, 07:53:26 pm »
Z twoich słów wynika, że nie zapominam czaru po jednym użyciu. To dobrze :D

Shagarot

• Quasit
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
« Reply #44 on: October 26, 2015, 08:25:02 pm »
Z tego co się orientuję, to - ile znasz tyle masz. Te które masz w Księdze (po lewej stronie w menu na górze). Możesz je rzucać, tutaj nie zabieramy ksiąg ze sobą i czarodzieje nie trzymają ich przy sobie przy czarowaniu(nie D&D!), a ograniczeniem jest ilość energii - dużo rzucasz, to się męczysz.

Z tego, co pamiętam, to jeszcze w fazie zamkniętej bety pytałem o to bodaj Pandę i powiedziała, że magowie dalej potrzebują księgi czarów, tylko dla uproszczenia wystarczy, że mają ją przy sobie. Chyba, że coś się od tego czasu zmieniło.
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek