Author Topic: Chowańce  (Read 4643 times)

Sru

  • Skryba
  • Gnoll
  • *
  • Posts: 15
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 1515
  • Postać: Zoë Meynadier
  • Discord: Sru
Chowańce
« on: November 14, 2017, 05:08:23 PM »
Jako, że jest grupa graczy którzy chcieliby się dorobić postaciami chowańców, a brakuje informacji jak można tego dokonać, poprosiłabym o jedną i jasną odpowiedź, taką łopatologiczną:
jakie są opcje na zdobycie chowańca w grze? Magicznego i zwykłego, czy jedynie sesyjnie można tego dokonać czy w inny sposób, np. poprzez zgłoszenie? Jak to wygląda w praktyce, wliczając kwestię przywiązania zwierzaka do maga?

Zet

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 373
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
Odp: Chowańce
« Reply #1 on: November 14, 2017, 05:45:26 PM »
*słucha, albowiem też planuje*

Rawij

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • ID: 463
  • Postać: Rawija/Esh/Andor/Ilirith
  • Discord: Rawij
Odp: Chowańce
« Reply #2 on: November 14, 2017, 06:45:20 PM »
Zdobyć stworka możesz na sesji, chyba że coś prostego, jak szczur, to pewnie i zgłoszeniem. A jak z wiązaniem to nie wiem, bo jak sam próbowałem, to dowiedziałem się tyle, że jest inaczej niż w podręczniku i że nie umim :<
Ireneusz, 42 lata. Pracownik oczyszczalni ścieków, z zamiłowania działkowiec.


hehe

Sru

  • Skryba
  • Gnoll
  • *
  • Posts: 15
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 1515
  • Postać: Zoë Meynadier
  • Discord: Sru
Odp: Chowańce
« Reply #3 on: November 14, 2017, 06:56:34 PM »
Tak też słyszałam, ale sam stworek to chyba jeszcze nie chowaniec, a tylko zwykły towarzysz :P

Rawij

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • ID: 463
  • Postać: Rawija/Esh/Andor/Ilirith
  • Discord: Rawij
Odp: Chowańce
« Reply #4 on: November 14, 2017, 07:24:21 PM »
No wtedy to jest zwykły stworek, a nie chowaniec. Chowańca się jakoś magicznie robi.
Ireneusz, 42 lata. Pracownik oczyszczalni ścieków, z zamiłowania działkowiec.


hehe

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Chowańce
« Reply #5 on: November 14, 2017, 07:41:51 PM »
Chowaniec to zwierzę lub istota, z którą mag jest związany szczególną, magiczną więzią empatyczną, tak najogólniej mówiąc.

Zwykłe zwierzę można zdobyć na sesji lub zgłoszeniem - znaleźć, przygarnąć. Nadal trzeba jednak związać je ze sobą - najlepiej, jeśli zrobi to jakiś NPC lub obeznany mag, bo to jednak "wyższa" szkoła jazdy. To może być zrobione krótką sesją lub kilkoma zgłoszeniami: poszukiwanie odpowiedniego npca, zapłacenie mu i voila, więź.
Taka więź potem wymaga czasu, by się rozwinąć, zwierzę z czasem zyskuje nieco ogłady i wyższą inteligencję, ale to z czasem.

Z magicznym chowańcem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo wymagamy ugrania znalezienia takowego. Na sesji ze znalezieniem może być potem odegrane związanie go - oczywiście jeśli tego chce, magiczne stworzenia często są bardziej inteligentne od zwykłych zwierząt, więc muszą być na to chętne.
No i oczywiście dobrze, jeśli sesja ze znalezieniem chowańca jest nieco bardziej wymagająca niż "szedłem, znalazłem, mam" ;)

Tak btw, wrzucam, może komuś się przyda:
http://sfery.wikia.com/wiki/Chowaniec
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Sru

  • Skryba
  • Gnoll
  • *
  • Posts: 15
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 1515
  • Postać: Zoë Meynadier
  • Discord: Sru
Odp: Chowańce
« Reply #6 on: November 14, 2017, 07:46:28 PM »
A kto taką sesję może poprowadzić? Tą z magicznym?

Eona

  • Guest
Odp: Chowańce
« Reply #7 on: November 14, 2017, 07:56:48 PM »
Sesję może poprowadzić dowolny gracz, trzeba tylko znaleźć chetnego. (I musi poprowadzić z sensem, ale to się wszystkich sesji tyczy)

To ja mam pytanie!
Czy można odegrać paroma sesjami samodzielne związanie chowańca w sytuacji, gdy postać jest zaklinaczem i wie, że "jakoś można to zrobić"? Jakieś dziwne rytuały z użytkiem komponentów, transy, medytacje i inne uga buga. (W kontekście Kiamy, która jest zbyt dumna, by pójść poprosić o pomoc, nie mówiąc o znalezieniu środków na zapłatę.)

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Chowańce
« Reply #8 on: November 14, 2017, 08:00:50 PM »
Yep, każdy może prowadzić, wystarczy dogadać się z jakimś graczem. Można konsultować taką sesję ofc z nami, by było okej :)

I tak, myślę, że jeśli jest to osoba ogarnięta i popracuje nad tym na kilku sesjach, to jest to możliwe, chociaż wiadomo, taka więź może nie być wtedy doskonała ;]
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Eona

  • Guest
Odp: Chowańce
« Reply #9 on: November 14, 2017, 08:10:07 PM »
Może nie doskonała, ale jedyna w swoim rodzaju! Taka spersonalizowana :)

Asterot

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 105
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 4
  • Postać: As`tel Winterwind
Odp: Chowańce
« Reply #10 on: November 20, 2017, 12:54:01 PM »
Przyznam, że dziwnie dla mnie brzmi stwierdzenie, że rytuał który rozumieją (zaklinacze) lub uczą się (czarodzieje) magowie i trwa 1 dzień, u nas odpowiada "kilku sesjom". Wydaje mi się to... Dosyć nienaturalnym wydłużeniem tego procesu.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Chowańce
« Reply #11 on: November 20, 2017, 02:01:05 PM »
Nikt nic takiego nie powiedział.
Eona pytała o sytuację, gdy mag nie zna odpowiedniego rytuału.

Rawij

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • ID: 463
  • Postać: Rawija/Esh/Andor/Ilirith
  • Discord: Rawij
Odp: Chowańce
« Reply #12 on: November 20, 2017, 02:18:54 PM »
No tak, tylko każdy mag znał ten rytuał "bazowo" normalnie.
Ireneusz, 42 lata. Pracownik oczyszczalni ścieków, z zamiłowania działkowiec.


hehe

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Chowańce
« Reply #13 on: November 20, 2017, 02:35:35 PM »
Tak, ale Toril to nie dedeki i stwierdziliśmy, że magiczne związanie dwóch stworzeń bardzo silną więzią (pozwalającą na rozwijanie więzi telepatycznej) jednak nie powinno być możliwe za pstryknięciem palcami.

Eona

  • Guest
Odp: Chowańce
« Reply #14 on: November 20, 2017, 03:50:09 PM »
Drugim problemem założenia, że mag "bazowo" zna rytuał - fabularnie nie każdy ma taką możliwość. Kompletne samouki, zaklinacze, początkujący magowie nieakademiccy raczej nie mieli jak/nie mieli dość wiedzy, by takiego rytuału się nauczyć. Gdzie wspomniana Kiama to się w ogóle niedawno dowiedziała, że istnieje coś takiego jak chowaniec, bo u niej czegoś takiego się w plemieniu nie robiło. Dziwne by było, gdyby magicznie potrafiła od razu ten rytuał przeprowadzić ;)