Author Topic: Miesięczne podsumowanie pracy  (Read 2797 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Miesięczne podsumowanie pracy
« on: September 02, 2017, 07:20:52 PM »
Hej :) Zgodnie z Waszą prośbą, publikuję pierwsze comiesięczne zestawienie naszej Obsowej pracy - zarówno w zakresie bieżącej obsługi gry, jak i pracy nad Torilem 1.0. Kolejne miesiące będą publikowane w oddzielnych postach.

Sierpień 2017
Zgłoszenia
- Zgłoszeń zaakceptowanych: 217
- Zgłoszeń odrzuconych: 20
- Postaci zaakceptowanych (tych głównych): 32
- Postaci odrzuconych: 0
Do tego dochodzą postaci pierwszoplanowe, poczty i czary, których nie liczy się tak wygodnie (nie mamy automatycznego archiwum), więc ich nie policzyłam.

Bieżąca obsługa

- Skaje zajmuje się poradnikiem dla graczy - zbierzemy wszystkie te rozsypane zasady tworzenia i rozwijania postaci w jedno miejsce.
- Obserwatorki prowadzą łącznie 15 sesji (liczymy tylko te, w których nie występują nasze postaci ani nie są to nasze prywatne wątki). Stan na 31 sierpnia.
- Moskier koduje mapę graczy do oznaczania swojej realnej lokacji. Tak nam się podobał zlot... :D (Pamiętajcie, że na forum są nareszcie dostępne zdjęcia!)

Toril 1.0
- Zdecydowaliśmy, że jest konieczne wprowadzenie jednolitej mechaniki fabularnej (służącej do prowadzenia sesji i rozwijania postaci). Będziemy pracować nad takim rozwiązaniem, żeby zachować obecną elastyczność i żeby dało się na nie przepisać istniejące postaci. Jak stworzymy coś konkretnego, pochwalimy się na pewno :)
- Powstanie zespół devteam, pomagający nam przy budowie Torilu 1.0 "od środka".
- Eona skończyła tworzenie szablonów na wikipedię, ułożyła kategorie i razem z ekipą dzielnie przenoszą kodeks do torilowej wiki. Obecnie mamy już 152 artykuły, w co wliczają się także szablony. Eona chce bardzo podziękować graczom, którzy jej w tym dziele pomagają - Astowi, Iskrze, Kass, Rawijowi i Vokunowi. Dziękujemy!
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Miesięczne podsumowanie pracy
« Reply #1 on: October 01, 2017, 11:13:10 PM »
Wrzesień 2017
Zgłoszenia
- Zgłoszeń zaakceptowanych: 241
- Zgłoszeń odrzuconych: 20
- Postaci zaakceptowanych (tych głównych): 21
- Postaci odrzuconych: 0
Eona zrobiła porządek w kartach Postaci Pierwszoplanowych! Dzięki temu będę w stanie podawać ich comiesięczny przyrost :)
- Postaci Pierwszoplanowych aktywnych: 72
- Postaci Pierwszoplanowych nieaktywnych: 400
Plus poczta i czary. Na to wciąż nie wymyśliłam sprytnego sposobu liczenia.

Bieżąca obsługa
- Nasza interaktywna torilowa mapa dla graczy jest gotowa :) znajdziecie ją tutaj!
- Przygotowaliśmy fabułę główną łączącą dotychczas rozsypane po Skraju wątki. Już trwa, a najnowsze informacje znajdziecie zawsze w tym temacie.
- Skaje napisała dla nas poradnik grania alchemikiem :)

Toril 1.0
- Skompletowaliśmy zespół grafików pracujący dzielnie nad wszystkimi elementami graficznymi nowej odsłony Torilu. Serdecznie dziękujemy Wam za pomoc!
- Na wikipedii 157 artykułów. Zanotowaliśmy pewien spadek tempa, ale...
- ...ale za to Moskier zakodował już rejestrację i logowanie.
- A Rona kończy piękną mapę Faerunu, która będzie stanowiła bardzo ważną część nowej odsłony. (Dzię-ku-je-my!!!)
W październiku planowane jest kodowanie ustawień, stworzenie interaktywnej mapy na bazie grafiki od Rony oraz zaprojektowanie interfejsu. Stay tuned.


We wrześniu zespół opuściła Panda - wciąż jest z nami w grze i cieszy się zasłużoną rangą Potwórcy Emeryta, ale nie bierze już czynnego udziału w pracach. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za poświęcone Torilowi lata życia (bo to przecież były lata, naprawdę) i ogrom pracy, jaki włożyła w grę. Będziemy się jeszcze na pewno nie raz i nie dwa widywać, choćby na Discordzie :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Miesięczne podsumowanie pracy
« Reply #2 on: November 07, 2017, 09:48:00 PM »
Październik 2017
Zgłoszenia
- klepnięte 288
- cofnięte 24

Postacie główne
- klepnięte 27
- cofnięte 0

Postacie pierwszoplanowe
- aktywne 92
- nieaktywne 434

Do tego tradycyjnie czary i poczta. Już prawie skończyliśmy poprawiać wszystkie czary, dostosowując je do systemu turowego! Za pomoc w mrówczej pracy Eony dziękujemy Krakenowi!

Bieżąca obsługa
- nowa mapa Przystani, uwzględniająca wycinkę Puszczy i rozbudowanie Beerahy, jest już gotowa :) wkrótce zaimplementujemy ją do gry
- powstała nowa karczma Zdechły Szczur (dzięki za inicjatywę i opis, Kucyku!)
- wprowadziliśmy podział karczm na bezpieczne, neutralne i niebezpieczne
- trwa fabuła główna, o której jak zwykle poczytacie w informatorze na forum
- zaczęliśmy oznaczać oficjalne, związane z fabułą główną plotki tagiem [Wieści] na początku tytułu

Toril 1.0
- interaktywna mapa jest skończona (w tym: przesuwanie mapy za pomocą róży wiatrów i zapamiętywanie ostatniej pozycji)
- większa część interfejsu zrobiona
- planowane są: przyciski, kreator postaci, kolejne podstrony
- wiki liczy 171 artykułów (znaczy dziś już więcej, tyle liczyła 31.10)

Do usłyszenia za miesiąc! :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Miesięczne podsumowanie pracy
« Reply #3 on: December 05, 2017, 10:11:25 PM »
Listopad 2017
Zgłoszenia
- klepnięte 202
- cofnięte 9

Postacie główne
- klepnięte 19
- cofnięte 0

Postacie pierwszoplanowe
- aktywne 105
- nieaktywne 434

Do tego tradycyjnie czary i poczta.

Bieżąca obsługa
- dzięki inicjatywie Bieszczadnika powstała nowa karczma - Skjohall. Dzięki!
- drobnostka uprzyjemniająca życie - pojawiły się nowe ikonki rang, m.in. dla Gawędziarzy ;) (Dziękujemy za pomoc, Pająk!!!)
- błyskawicznie uzbieraliśmy na utrzymanie serwera przez kolejny rok :)

Toril 1.0
- Moskier koduje kreator postaci
- wiki liczy 201 artykułów.

Do usłyszenia za miesiąc! :)
« Last Edit: December 05, 2017, 10:14:11 PM by Hydra »
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Miesięczne podsumowanie pracy
« Reply #4 on: January 04, 2018, 11:06:28 PM »
Grudzień 2017
Zgłoszenia
- klepnięte 204
- cofnięte 13

Postacie główne
- klepnięte 24
- cofnięte 0

Postacie pierwszoplanowe
- aktywne 110
- nieaktywne 443

Do tego tradycyjnie czary i poczta.

Bieżąca obsługa
- Eona zmieniła funkcję z Obserwatora na Skrybę i skupia się na jak najszybszym oddaniu torilowej wiki :) jeszcze raz dzięki!
- Tori został archonem, czyli osobą odpowiedzialną za wprowadzanie nowych graczy w zasady gry. Trzymamy za niego kciuki, żeby praca sprawiała mu satysfakcję :)
- odbył się coroczny Bal Zimowy. Podobno, ale tylko podobno, uczestnicy dobrze ukryli wszystkie trupy.
- za to pierwszy raz w historii Torilu administracja wzięła sobie grupowy urlop. Świetna sprawa. Będziemy korzystać. :>


Toril 1.0
- Moskier odpoczął sobie od naszego mękolenia
- wiki liczy 297 artykułów - dziękujemy Lidiarze za dużą pomoc w przenoszeniu Kodeksu!

Do usłyszenia za miesiąc! :)
« Last Edit: January 04, 2018, 11:18:21 PM by Skaje »
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Miesięczne podsumowanie pracy
« Reply #5 on: January 31, 2018, 11:32:31 PM »
STYCZEŃ 2018
Zgłoszenia
- Zgłoszeń zaakceptowanych: 362 (!!!)
- Zgłoszeń odrzuconych: 22

Postacie główne
- klepnięte 19
- cofnięte 0

Postacie pierwszoplanowe

- aktywne 106
- nieaktywne 477

Świetnie wiecie, że poczta i czary dołożyły swoje.

Bieżąca obsługa
- Uporządkowałyśmy kwestię postaci przypadających na jedną osobę. Przypominamy - można mieć trzy aktywnie rozwijane postaci pierwszoplanowe, licząc postać główną. Reszta postaci działa na zasadach NPC.
- Spookie miała urodziny. Jeszcze raz sto lat, sto lat! :) Wracaj do nas cała i zdrowa.
- A Skaje z wrażenia aż poszła na urlop! Należy jej się po dwóch latach.
- Ruszyły wybory na Pierwszą Damę Skraju. Rifu i Iralos będą dawać znać, co dalej :)
- W trakcie opracowywania jest punktowy system wyliczania zamożności, nad czym pieczę sprawuje Zet. Dziękujemy!
- Skaje odsłoniła bezpańskie czary wtajemniczeń, czym wzbogaciła Wieżę Magii. Nie byłoby to możliwe bez mrówczej pracy i wsparcia Eony i Shagarota. Dzięki wielkie!

Toril 1.0
- Wiki liczy 307 artykułów

Stay tuned!
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Miesięczne podsumowanie pracy
« Reply #6 on: March 11, 2018, 06:53:07 PM »
to nie tak, że zapomniałam o podsumowaniu za luty. to tak, że już wiecie mniej więcej, jakie mamy realne obłożenie - i wiecie też, jakie są pomysły na jego zmniejszenie :)
ta najciekawsza część, czyli postępy nad Torilem 2.0, znajduje się na devblogu (klik!). tam znajdziecie zawsze pewne informacje: rzeczy, które Już Wiadomo.

ten temat przesunę do archiwum za kilka dni :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.