Author Topic: Przykładowa karta postaci i jej profil  (Read 773 times)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1685
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Przykładowa karta postaci i jej profil
« on: May 08, 2015, 03:02:41 pm »
To jest wersja TL;DR. Jeśli chcesz zobaczyć bardziej szczegółowy artykuł autorstwa Pandory, kliknij tutaj.

Proszę Państwa, oto Ches. Tutaj jest jej karta postaci (widoczna dla gracza po kliknięciu w zakładkę "Karta postaci", oraz dla Mistrzów gry i Obserwatorów):W karcie postaci możecie kolejno zobaczyć imię i nazwisko postaci (jeżeli się nimi posługuje), id gracza, a później przydomek (jeżeli się nim posługuje). Ches mogłaby na przykład ukrywać swoje imię i nazwisko, a posługiwać się jedynie przydomkiem (w tej sytuacji wpisuje go w kreatorze w polu "Imię" i daje znać w "Uwagach dla MG" jaka jest jej ukryta tożsamość). Mogłaby również wcale nie mieć przydomka. Dalej mamy oczywiście avatar naszej półorczycy, który musi wyglądać właśnie tak jak ją sobie wyobrażamy. Poniżej jest koncepcja ogólna postaci, jej płeć, charakter, wiek, oraz bóstwo opiekuńcze. Niżej widzimy Utrapienie postaci oraz jej pozostałe aspekty, podzielone na jawne i ukryte (do zaznaczenia w kreatorze). Poniżej docelowo będzie również możliwość zarządzania kartą, czyli zgłaszania zmian w charakterze, wyznaniu, przydomku i aspektach postaci, która będzie ewoluować wraz z postępem jej przygód.

A tutaj jest profil Ches (widoczny dla innych graczy po kliknięciu w postać na liście mieszkańców):W profilu na górze tak jak w karcie postaci widzimy jej imię i nazwisko (jeżeli się nimi posługuje), id gracza, przydomek (jeżeli się nim posługuje), avatar, oraz koncepcję ogólną. Dalej jednak zaczynają się różnice. Brakuje tu informacji o charakterze i wyznaniu, ponieważ chcemy aby gracz sam decydował ile chce zdradzić innym. Dalej mamy informację o tym, czy dana postać należy do jakiejś jawnej organizacji i jeśli tak, to na jakim stanowisku. Następnie mamy opis aktualnego wyglądu i widocznego wyekwipowania postaci (potrzebny przy wizytach w karczmie oraz w sesjach real time). Panel poniżej to kolejno:
"Profil", czyli opis ogólnego wyglądu postaci, oraz opcjonalne dodatkowe zakładki o dowolnej treści fabularnej;
"Reputacja", w której widoczne są jawne osiągnięcia postaci i to jak w ich wyniku jest ona widziana w poszczególnych regionach, lub przez poszczególne społeczności;
"Aspekty", czyli spis jawnych aspektów postaci;
"Gracz", czyli informacje o tym jak dawno temu gracz rozpoczął przygodę z Torilem, kiedy ostatnio się logował, oraz miejsce na ewentualne informacje nieklimatyczne zamieszczone przez samego gracza, np. dane kontaktowe.

Zaznaczamy, że powyższe przykłady są projektem i mogą się nieznacznie zmienić do końca bety.

Zapraszam do pytań i komentarzy :)
« Last Edit: May 18, 2015, 10:49:28 am by Spookie »