Author Topic: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.  (Read 36952 times)

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #15 on: May 18, 2015, 10:01:21 AM »
Sigh...

Ave, powitać i takie tam. Shagarot z tej strony. Część z was pewnie mnie kojarzy, a nawet miała okazję widzieć moją osobiście moją zakazaną mordę. Z tej strony Jakub, niegdyś z Warszawy, później z Katowic, a obecnie z Gdańska [Never-ending journey]. Nigdy nie studiowałem, ale przynajmniej nie będę na starość płakał, że mam magistra z filologii czy innego cholerstwa, a i tak codziennie proponuję komuś frytki w McDonalds [Funny story, pracowałem kiedyś w McDonaldsie i poznałem tam ciekawego, starszego pana - Doktora Habilitowanego Historii, tylko jego specjalizacji nie pamiętam].
Co trzeba o mnie wiedzieć, gdy chodzi o tekstówki? Cóż... moje doświadczenie z nimi, to jakaś dekada czy tam jedenaście lat, sam nie wiem - przestałem już liczyć. Grałem na większości "większych i sławniejszych" gier, jak i na takich małych, zaniedbanych i zapomnianych. W systemach RPG siedzę jeszcze dłużej niż w vallherówkach i chociaż moje serce skradł Warhammer, to klimat Zapomnianych Krain również jest mi niezwykle bliski.
Należę do osób nie lubiących siedzieć z założonymi rękoma, gdy mogą pomóc przy projekcie, który przypadł im do gustu. Część Potwórców chyba miała okazję zauważyć, iż umiem zaangażować się fabularnie i nie tylko. Także jeśli będę mógł jakoś pomóc... cóż, najpewniej chętnie to zrobię.

A właśnie. Nie jestem w tym Alfą i Omegą i wciąż muszę się sporo nauczyć, ale zdarza mi się przerabiać grafiki i awatary. Do tego potrafię tworzyć ładnie wyglądające grafiki przedstawiające wnętrza budynków [choć mógłbym się połasić też o plany niewielkiego miasteczka, wsi czy osady].
Mógłbym niby napisać coś jeszcze... ale mi się nie chce, bo w końcu jestem leniwy, no nie?
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #16 on: May 18, 2015, 11:04:53 PM »
Mnium/Kass/Ala*  - botaniko-entomolog z zamiłowania i wykształcenia stacjonujący we wspólnym lokalu z Shagiem w Gdańsku. Z RPGów najlepiej zapoznana jestem z D&D, choć nie w settingu Fearunu, ale nie przewiduję problemów z aklimatyzacją :D Fabularnie grałam tylko w jedną vallheru, więc witam osoby, które kojarzę lub też jestem przez nie kojarzona z Fereldenu.
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

ImNotNinja

  • Guest
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #17 on: May 19, 2015, 12:40:23 PM »
Aleksander tudzież Aleks tudzież zwany imieniem jego aktualnej postaci. Osobnik płci męskiej, w młodym wieku. Mieszkam na Pomorzu Zachodnim. Zainteresowania szerokie, bowiem interesuje go naprawdę wiele rzeczy. Między innymi NBA, muzyka, oglądanie filmów i seriali, historia, geografia, a co za tym idzie podróżowanie (w większości palcem po mapie, ale też się liczy : P), czytanie książek oraz różnego rodzaju tekstówki, co jest oczywistością.
Doświadczenia w pisaniu nie mam dużego. Na dłużej z tekstówek zatrzymałem się tylko na jednej i wciąż się na niej panoszę ; ) Od zdecydowanej większości odrzucało mnie wyraźna zależność aspektu fabularnego od aspektu mechanicznego, a ja cóż, nie lubię klikać. Dlatego tym bardziej pojawiłem się tutaj.
Nie mam doświadczenia, nie mam bogatej wyobraźni oraz nie potrafię wymyślać ciekawych postaci. Mimo to lubię pisać i lubię odgrywać.
O Zapomnianych Krainach wiem tyle, co nic. Trochę geografii z gier, trochę z książek, ale to tyczy się głównie Podmroku. Dlatego możecie spodziewać się jakiejś drowiej postaci z mojej strony, o ile taka rasa będzie tutaj dostępna ; )

Będzie :) - przyp. Spookie
« Last Edit: May 19, 2015, 01:26:21 PM by Spookie »

Misqse

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
  • Wyspiarka z MacLochlainnów
    • View Profile
  • ID: 71
  • Postać: Iora MacLochlainn
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #18 on: May 24, 2015, 10:09:07 AM »
Dzień dobry :)
Podglądam was już od jakiegoś czasu i też pokusiłam się oto by powiedzieć coś od siebie.
Mam na imię Zuzia (widzę tu jedną imienniczkę i jestem zdziwiona, to moje pierwsze takie spotkanie :D), ale zdecydowana większość jeśli mnie kojarzy to z nicku Misqse, jakim posługiwałam się wiele lat i nadal to robię.
Moje doświadczenie z tekstówkami to niemal dekada, papierowe rpgi zdecydowanie krócej, ale jedne i drugie dały mi pewien wstęp do wiedzy o Zapomnianych Krainach.
Na tekstówkach zwiedziłam wszystkie możliwe funkcje i zdecydowanie najfajniej jest być szarym graczem i przy tym zostanę. Obiłam się o wiele znanych i nie znanych gier, na niektórych nadal się obijam, ale słysząc, że Moskier robi grę nie mogłam nie zajrzeć. Czekam na otwarcie i powiew świeżości w tekstówkowym świecie jaki wyłania się z waszych zapewnień ;)

Karg

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 13
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #19 on: May 24, 2015, 12:55:54 PM »
Dżem dobry : D
Jeśli chodzi o staż, to brakuje mi sporo do czołówki tutaj, ale chyba najgorzej nie jest. Za niecały miesiąc stuknie mi tysiąc dni od założenia pierwszego konta na pierwszej vallherówce. Nick wziął się od mojej pierwszej postaci, cały czas mam do niej sentyment :) Tak ogólnie to zwą mnie Mateusz i studiuję sobie. W najbliższej przyszłości będę zapewne szukał sobie pracy w maku, choć zdecydowanie wolę KFC (o wiele lepsze żarcie). Co by tu jeszcze? Meh... chyba starczy : D

Salen

  • Szczur
  • *
  • Posts: 1
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #20 on: May 26, 2015, 02:49:06 PM »
Wreszcie skończył się sezon ogórkowy tekstówek... Trochę jestem zakurzony, ale chyba jeszcze sprawny. Zobaczymy w sesjach.
Rafał, mieszkam obecnie w Opolu, jednak nim na dobre skończy się beta pewnie gdzieś się stąd wyniosę. Z zawodu jestem fizjo co nieco ogranicza mnie czasowo, jednak myślę że nie tylko ja mam taki problem.
Zaczynałem od D&D grywanego najpierw na PC i dopiero później papierowego. Nieudolne próby piwnicowych spotkań (jako MG miałem dziwną tendencję do mordowania postaci gracza) trochę mnie zniechęciły ale na szczęście nadeszły magiczne czasy internetowych sesji w różnych klimatach.
Bardzo interesuje mnie, w jaki sposób będzie wyglądało tutaj kreowanie i odgrywanie postaci. Podoba mi się nacisk autorów na posiadanie przez postać wad. Jak każdy w moim zawodzie jestem trochę sadystą, toteż uwielbiam kaleczyć i upośledzać w jakiś sposób postaci, a wszystko w ramach większego urozmaicenia.

Hercia

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 43
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #21 on: May 29, 2015, 09:07:45 AM »
Po jednej z mojej postaci jestem Hercia. Przylazłam tutaj na zaproszenie reszty ekipy, miałam pomagać, ale mi nie wyszło   ;D
Gram w tego typu gry jakieś 6-7 lat, jak wpadnę w cug to nie mogę przestać, mam nadzieje, ze Toril da mi te możliwość. Studiowałam polonistykę, ale mi nie wyszło  :P (cóż za powtarzalność). Jestem zaprzysiężona infoholiczka, interesuje mnie wszystko. Historia, szczególnie renesansowe Włochy, geografia (kocham mapy, są prawie tak fajne jak pandy lesbijki), rożne "antropologiczne" zajawki (teoria baśni, mitologie itd.), gnozy nie gnozy, teorie spiskowe i wszystko co internet ma najlepszego do zaoferowania. Książki i chwilowo mi się przejadły, podchodzi mi ostatnio tylko sf ("Perfekcyjna niedoskonałość" była suuuuuper, nie mogę przestać się jarać).

W tekstowych moje postacie często posuwam po granicy nadmiernego wykokszenia. Denerwując czułych na to graczy, robię sporo szumu i mam sporo pomysłów, które realizuje z lepszym lub gorszym skutkiem. Lubie jak się dzieje! ;D Gram praktycznie zawsze postaciami czarującymi, od czasu do czasu nie walczącymi.

Katrich

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #22 on: May 31, 2015, 06:31:14 PM »
Witam

Mam na imię Tomek, w ogóle, w szczególe i pod każdym innym względem próbuję mieć wywalone aczkolwiek kiepsko mi to wychodzi.
Mieszkam pod Warszawą, studiowałem 4 dni. Pracuje jako Product Manager.
Grałem tylko w jedną taką grę, nick pozostawiłem po mojej pierwszej postaci. Przez dwa lata byłem tam GM-em, nie wiem czy dobrym.
Przygodę z Zapomnianymi Krainami zacząłem od "Legend Drizzta"
Lubię piwo.. w sumie w ogóle lubię alkohol byle nie smakowy.

Nie wiem co więcej napisać i do tego jestem głodny.. Więc: 
Hey wam :)

 
Się pali, się pije, się żyje :)

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #23 on: May 31, 2015, 10:00:18 PM »
Cześć Maeg, cześć Vitek!
Ja jestem Bartek, mieszkam w Warszawie i studiuję medycynę weterynaryjną. Wolnego czasu niestety mam na tyle mało, że jedyne moje 'hobby' to sporadyczne piwkowanie. Natomiast zainteresowania doprowadziły mnie na przykład tutaj.
Jestem wielkim fanem wszelkich gier fabularnych i Zapomnianych Krain, toteż liczę na ciekawą zabawę.

PS.: Jestem też Szajt.
« Last Edit: May 31, 2015, 10:03:02 PM by Norochj »

Husaria

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 205
  • Postać: Dulfgar
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #24 on: May 31, 2015, 10:12:06 PM »
Witam, cześć i czołem, wszystkim

Mam na imię Dominik, mieszkam pod Warszawą, mam 18 lat i uczęszczam do technikum informatycznego. W PBF grałem ostatnim razem z 3 lata temu. Więc liczę na waszą pomoc i ciekawą rozgrywkę :D

Pozdrawiam
Pucuję kopię by cię na nią nabić

Norochj

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 270
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #25 on: May 31, 2015, 10:25:49 PM »
O, Katricha nie przywitałem, a on tuż nade mną. Cześć Katrich! Idziesz na piwo? Ogólnie jeśli ktoś Warszau, to można gdzieś wyskoczyć i wypić na dobrą wróżbę dla gry. I za owocną współpracę :)

Katrich

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #26 on: June 01, 2015, 06:14:45 PM »
Siemanko :)

Nie chcę spamować więc tylko szybko napiszę żeeee... Pacierza i piwka nie odmawiam ;)
Się pali, się pije, się żyje :)

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #27 on: June 04, 2015, 03:36:03 PM »
Doberek! :)
Piotr me imię, chociaż poza rodziną i tak nikt go nie używa. Zarówno w necie, jak i wśród znajomych funkcjonuję najczęściej jako "Tori". Studiowałem to i owo, na jednym poległem z innego zrezygnowałem, a obecnie pracuję sobie systemem 40 godzin tygodniowo i narzekam na wieczny brak czasu i rosnące zaległości growo-ksiażkowo-filmowo-komiksowe.
Mój kontakt z RPGami jest niezbyt duży. Z papierowymi nie miałem do czynienia, z typowymi tekstówkami też nie, jedynie PBFy się nieco liznęło w dawnych lepszych czasach, więc z góry przepraszam za wszelkie głupoty, jakie mogę napisać.
Świat Zapomnianych Krain znam w najlepszym wypadku w stopniu podstawowym, trochę z gier (Baldury, Neverwintery), a trochę z książek (Drizzit Duden i jego banda), ale mam nadzieję, że jakoś to wszystko zdołam ogarnąć, a jak nie, to będę zadawał głupie pytania. xP

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #28 on: June 12, 2015, 08:19:25 PM »
Witam :)

Toril został mi polecony i najprawdopodobniej zostanę tutaj na chwilę, by sprawdzić co i jak. Nie można więc zacząć inaczej, niż od przedstawienia się :) Michał, lat 25 na karku. Obecnie po europeistyce po angielsku kończę prawo we Wrocławiu i ubolewam nad tym, że piękne czasy nieróbstwa niedługo się skończą. Trochę pływam, trochę grałem na gitarze, trochę gram komputerze (głównie LoL, cała seria "Souls" i doszedł ostatnio Wiedźmin). Słucham właściwie wszystkiego, od poezji śpiewanej, przez rapsy, aż po electro swing. Różnie z tym bywa, zależy na co mam nastrój. Ostatnio zainteresowałem się tematyką piw rzemieślniczych i pochłonęło mnie to bez reszty. Lubię spotykać ludzi, rozmawiać z ludźmi i generalnie nie należę do osób wstydliwych. Dlatego jakby ktoś z Wrocławia reflektował, to chętnie się pokażę. Mogę zarówno posiedzieć przy piwku, jak i potańczyć!

Co do RPG, to gram od 14 lat, kiedy to pierwszy raz z "chłopakami" siedliśmy przed D&D, które dostałem na urodziny. Tak to się zaczeło. Zazwyczaj kończę na byciu MG, bo i to mnie najbardziej bawi. Trochę piszę opowiadań, trochę popełniam wierszydeł. Lubię. Przeszedłem przez onety, polchaty, autorskie systemy, vallheryjki, w końcu docierając tutaj. Fantastyka interesowała mnie od jeszcze wcześniejszych lat, głównie za sprawą ojca, który karmił mnie hobbitami, fionavarskimi gobelinami itp. Hołduję w grze realizmowi, ludzkiemu złu, braku wyraźnego podziału na dobro i zło (tzw. szarość), ciężarowi psychicznemu, a przede wszystkim decyzjom i ich konsekwencjom. Lubię trudne wybory i takie też staram się stawiać przed graczami.

Mam nadzieję, że uda nam się przyjemnie pograć :)
« Last Edit: June 12, 2015, 08:22:31 PM by Sokolnik »
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Ubasti

  • Szczur
  • *
  • Posts: 9
  • Propsy: 0
  • Koci dziadek
    • View Profile
Odp: Opowieść jest najważniejsza. Opowiedz nam o sobie.
« Reply #29 on: June 12, 2015, 08:50:38 PM »
Post Sokolnika (btw, nawiązanie do Niecnych Dżentelmenów?) przypomniał mi, że się nie przedstawiłem jeszcze. :P

Maciej, lat 22, mieszkam i studiuję we Wrocławiu, czasem przy okazji (lecz zdecydowanie nie teraz) dobrze się bawię na różnych eventach kulturowych - wyjście do teatru, opery czy kina czy też do jakiegoś pubu. Najśmielej mógłbym siebie określić jako mistrza ludologii stosowanej. Fantastykę uwielbiam od dzieciństwa, tak jak wszelkiego rodzaju baśnie oraz mitologie (ktoś ma do odsprzedania jakieś książki z czarnej serii Mitologie Świata?). Tolkiena uwielbiam za światotworzenie i wkład w fantastykę, nie znoszę za prowadzenie akcji. Zdecydowanie wolę bardziej AS-a. Czytuję różnego rodzaju książki, choć wiadomo co wiedzie prym. Na muzyce się nie znam, jak to twierdzi moja znajoma, bo słucham wszystko co popadnie, chociaż raczej z dużym dystansem podchodzę do rapu, szczególnie polskiego (mimo tego, że naprawdę wiele się zmieniło odkąd słuchałem go pierwszy raz). Na Toril wpadłem po newsie z Drzewa, bo stwierdziłem, że lore fajny, koncept na grę fajny, więc musi być dobrze. :D