Author Topic: Magija  (Read 3886 times)

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Magija
« Reply #15 on: January 15, 2017, 04:53:28 PM »
Byłem na tyle głupi, że dałem mu kontakt do Czerwonych Magów bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych ich zniżkach, ale teraz nie dość, że łazi po wieżach magii to jeszcze łazi do enklaw Czerwonych Magów i kręci gównoburze z innymi czarodziejami o najlepsze czary bojowe itp. Potrafi drzeć mordę do thayczyków albo zajebać im jednego z niewolników. Kiedyś ojciec mnie wkurwił to przebrałem się za Czerwonego Maga i go trolowałem mówiąc mu w enklawie jakieś losowe głupoty typu "kule ognia są dla pizd, tylko błyskawica". Matka nie nadążała z gotowaniem mikstur many. Aha, ma już w najbliższej enklawie ksywę DUPEK, za zajebanie 10 niewolników.

Już nie żyjesz, oszczerco. Módl się o łagodną śmierć. Czyli bezowocnie.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Magija
« Reply #16 on: January 15, 2017, 04:57:13 PM »
Zboczyć nie zboczyliśmy. Mowa o magii, o magii gadamy. A problem jest, bo to nie pierwszy raz jak ludzie dumają nad magią i pytają, czy to o spele, długość ich castowania, czas i maksymalną ilość.
Moja propozycja: wstawić w uniwersalne cyferki. Tyle. Mała rzecz, a cieszy.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Magija
« Reply #17 on: January 15, 2017, 05:19:59 PM »
Dokładnie tak jak Ref pisze. W zasadzie pytanie polega na tym, czy mamy jakiś prawdziwy problem w tym momencie?

Osobiście uważam, że nie, nie w takim sensie, w jakim zaczęta była dyskusja, czyli braku balansu w turach rzucania czarów. Mogą być problemy z dopasowaniem, bo ja wiem, pewnych umiejek, czarów czy szkół pod nasz tutejszy storytelling, okej.
Ale tura rzucania czaru chyba po raz pierwszy, o ile pamiętam, została poddana dyskusji. Jak dla mnie tutaj problemu akurat nie ma.

Zaś narzekanie na brak balansu i epickość magii... Raz, że gramy w świecie na tym magii aktywnie opartym i magia została już i tak znerfiona - nie można imho też oczekiwać, że okroimy ją tak, by magowie stali się całkowicie bezużyteczni i umieli tylko co najwyżej drobne sztuczki kuglarskie czy robić małe przedmioty domowego użytku i do niczego innego nie będą się nadawać, bo część osób lubi klimaty dark i najchętniej usunęło by całkiem zaklęcia i magię. Niestety, to nie ten świat, nie te realia.

Dwa, jak już wspominałam, ja naprawdę w sesjach z MG, czy to MSach czy NK czy nawet w dobrze prowadzonych prywatach nie widziałam osobiście przesady ani sytuacji, gdy czarodziej-gracz(bo NPCe maja prawo być potężniejsze, niezależnie czy magiczne czy nie) rozwaliłby w dwie tury stado wojów.
Warto wspomnieć tutaj chociażby At'bela, który niemal zginął podczas prostego niby polowania albo moją postać, która na NK u Kass dostała strzałą w trzewia od zwykłego kobolda - to takie dwa przypadki z brzegu, gdzie magom magia tak naprawdę niewiele dała.
Jak wspominałam, bazując na własnych doświadczeniach, mówię z perspektywy posiadającej chyba najbardziej rozwiniętą i "dokoksaną" magicznie postać - ona nadal na bliższe dystanse jest znacznie słabsza i małe ma szanse. Często wybieram nią ucieczkę albo podstęp niż walenie czarami, bo zwyczajnie nie ma czasu na to, by zdążyć rzucić zaklęcie i w tym czasie nie oberwać solidnie.
A jak ktoś na sesji uprawia PG i rozwala innych jednym gestem to po prostu go szturchnijcie no.
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Zet

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 373
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
Odp: Magija
« Reply #18 on: January 15, 2017, 06:07:33 PM »
Pomysł ideolo, wiedzę to.
Robię postać maga, potem czekam cztery miesiąca na dokokszony czar. Tak, mam to, jest, zabiję armię, wszystkich po prostu, killing spree.
Zaczyna się walka.
Tura 1: Kastuję, koledzy walczą
Tura 2: nadal kastuję, koledzy walczą
Tura 3: nadal kastuję, koledzy walczą
Tura 4: jeszcze, już prawie! PRAWIE! Kastuję, koledzy walczą, wybili prawie wszystkich
Tura 5: dostaję randomowym bełtem, utrata koncentracji
Tura 6: jestem twardy, zaczynam kastować od nowa, koledzy wszystkich wyrżnęli.

Przydatność: 0
Satysfakcja z gry: 0

Wchodzę w to. Prawdziwy mrok, jesienna gawęda :D