Author Topic: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?  (Read 2473 times)

Falco

  • Bajarz
  • Goblin
  • *
  • Posts: 38
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 1310
  • Postać: Reev/Kocur/Diggins
  • Discord: Falco
Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« on: October 18, 2016, 12:40:31 PM »
Gram łowcą, który zgłębia tajniki natury, by móc czerpać z niej moc. Podczas tworzenia postaci wybrałem kilka zaklęć z magii objawień, które zna moja postać. Teraz pytanie, jak moja postać ma poznać nowe zaklęcia? Zwoje i księgi czarów odpadają przy magii objawień (chyba, że źle ją pojmuję).

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #1 on: October 18, 2016, 01:04:54 PM »
Wieża.
Fabularnie możesz uzasadnić tak, że modlisz sie do bóstw natury i dają ci oni spele.
Chyba, że używasz jakieś innej magii, ale z tego co rozumiem to jest zwykła magia objawień.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Salem

  • Guest
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #2 on: October 18, 2016, 01:21:20 PM »
Nabywanie wiedzy i umiejętność zastosowania zaklęć objawień bierze się właśnie z silnego zaangażowania wiary w pewną wartość/bóstwo, na zasadzie "wymiany" - czym mocniej wierzysz, tym silniejsze jest wspomniane coś, więc w zamian daje Ci więcej możliwości manipulowania rzeczywistością przez zaklęcia.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #3 on: October 18, 2016, 03:48:53 PM »
Generalnie, uczyć się czarów w Wieży "mechanicznie" czy też opracowywać własne w laboratorium może każdy kto wybrał magię, czy to objawień czy to wtajemniczeń. I tak jak Salem z Wenglem podpowiadają, fabularnie uzasadnić to możesz właśnie, jak nazwa wskazuje, "objawieniem" - od boga albo idei(Natury). Poza tym jako ktoś o naturalnym talencie możesz to wyjaśniać tak, że po prostu... ćwiczysz, kształtując moc w efekty, które "mechanicznie" są zaklęciami z Wieży.

Natomiast istnieją w lore przypadki ksiąg ze spisanymi czarami kapłańskimi więc ew. zwoje/księgi też nie są niemożliwe. Po prostu wtedy czar może być zależny od tego, czy jest z domeny Twojego bóstwa i czy ono użyczy ci mocy by je móc rzucać. Wszystko da się wytłumaczyć :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Chromy

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 80
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 1287
  • Postać: A. Stein
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #4 on: October 18, 2016, 04:09:17 PM »
Święte księgi przecież mogą być, żywoty świętych, hagiografie, komentarze do świętych i mistycznych tekstów. Przede wszystkim zadać sobie pytanie przez jakie symbole można się z nimi połączyć. Nie musi przecież to być zawsze symbol w kościele czy świątynia, szczególnie druid ma dostęp do wielu takich miejsc, jak góry, jaskinie, lasy, źródła, jakieś kamienie. Te same sekrety mogą wyjawić jacyś mistrzowie -  kapłani/szamani/druidzi, którzy często w pobliżu takich miejsc.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #5 on: October 18, 2016, 07:43:33 PM »
Quote
Święte księgi przecież mogą być, żywoty świętych, hagiografie, komentarze do świętych i mistycznych tekstów.

Dorzucam: spisane psalmy i modlitwy.

Falco

  • Bajarz
  • Goblin
  • *
  • Posts: 38
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 1310
  • Postać: Reev/Kocur/Diggins
  • Discord: Falco
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #6 on: October 20, 2016, 06:14:53 PM »
Czyli teoretycznie moja postać tropiciela może znać czary objawień z czwartego poziomu. Muszę tylko nauczyć się go w Wieży Magów? Myślałem, że moja postać musi się fabularnie napocić (zorganizować sobie sesję z kimś, a później wysłać do MG, żeby zaakceptowali nowe umiejętności zdobyte fabularnie)

Angie

  • Guest
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #7 on: October 20, 2016, 06:18:31 PM »
Nope. Ogólnie jako gracz masz możliwości zdobywania czarów "ot tak", bez fabularnego usprawiedliwiania, na dwa sposoby:
- ucząc się w Wieży Magii
- wrzucając jakiś wymyślony przez siebie czar do Laboratorium

Dodatkowo możesz zdobyć czary już fabularnie podczas gry w Niezapomnianych Krainach i TYLKO w Niezapomnianych Krainach i Miejscach Spotkań. Na prywacie nie możesz.

Falco

  • Bajarz
  • Goblin
  • *
  • Posts: 38
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 1310
  • Postać: Reev/Kocur/Diggins
  • Discord: Falco
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #8 on: October 20, 2016, 07:05:22 PM »
Dzięki za odpowiedź. Czyli mamy zasadę zaufania społecznego ;)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #9 on: October 20, 2016, 07:39:24 PM »
Ja to w sumie poszukuje tropiciela, ktory wspolpracowalby z Finbarem (Sybirakiem) i wyswiadczyl przysluge Elgurowi, duchowi lasu. Mialbys czesc uzasadnienia do odblokowania mocy. Planujemy MS jakos w listopadzie. Fancy?
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Alix

  • Guest
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #10 on: October 20, 2016, 07:42:52 PM »
Hydra jak wyjde z pierdla to ja mogę mu pomóc.

Falco

  • Bajarz
  • Goblin
  • *
  • Posts: 38
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 1310
  • Postać: Reev/Kocur/Diggins
  • Discord: Falco
Odp: Jak fabularnie nauczyć się czaru z magii objawień?
« Reply #11 on: October 20, 2016, 08:48:49 PM »
Jasne :) dawaj znać, jak będziecie gotowi