Author Topic: Tworzymy przewodnik po Torilu - razem!  (Read 354 times)

Pandora

• Banshee
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 2061
  • Postać: Magaidh
  • Discord: Pandipuff
Tworzymy przewodnik po Torilu - razem!
« on: September 29, 2016, 06:35:23 pm »
Od jakiegoś czasu chodzi nam - Obserwatorom - po głowach pomysł stworzenia czegoś w rodzaju krótkiego podręcznika do gry na Torilu. Chodzi w głównej mierze o zbiór wszystkich zasad, niuansów i porad w jednym miejscu.

Ponieważ my znamy zasady na wylot i wszystkie wydają nam się oczywiste, to Wy odegracie najważniejszą rolę w tworzeniu poradnika.

Zastanówcie się, co podczas pierwszych kroków w grze było dla Was najtrudniejsze, najbardziej niezrozumiałe, niewyjaśnione lub mylące. Napiszcie też, co pomogła Wam zrozumieć zasadę lub jak najlepiej ją wyjaśnić. Może macie ciekawe przykłady dla różnych zjawisk. A może jest coś, czego jeszcze nie usystematyzowaliśmy, choć powinno być dokładnie opisane?

Nie będę więcej podpowiadać. Sami wiecie najlepiej, co jest najważniejsze. Nie bójcie się też proponować zmian i nowości : )

Hydra

• Obserwator
  • Banshee
  • Propsy: 18
    • View Profile
    • Pocztówki z daleka
  • ID: 89
  • Postać: Uria
  • Discord: Hydra
Odp: Tworzymy przewodnik po Torilu - razem!
« Reply #1 on: September 29, 2016, 09:16:44 pm »
wiecie co, z mojej perspektywy jako MG (ale też gracza) dobrze byłoby napisać, ile trwają MSy (i że warto dopytać o to prowadzącego). niejednokrotnie miałam sytuację, w której ktoś rezerwował sobie owszem czas, ale półtorej godziny. i to niezależnie od tego, czy była jasna informacja, ile trwa sesja, czy też nie.

proponuję napisać, że na MSa warto zarezerwować sobie minimum 4h, chyba że prowadzący powie inaczej.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

[16:20] Wengiel: I will do my best, mom.

Leif

• Goblin
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • Postać: Leif Cunningham
« Reply #2 on: September 30, 2016, 03:39:14 pm »
A ja bym chciał zasugerować...

Krótki poradnik pisania aspektów

Otóż nie bez powodu. Nie jestem na Torilu od wczoraj, ale muszę się przyznać, że sam mam duże problemy z napisaniem porządnego aspektu. Wiążę się to z tym, że nie chce przesadzić, żeby nie wyszło OP więc obniżam poprzeczkę i dochodzi do momentu w którym mam strasznie ssące pałke aspekty wobec aspektów innych graczy, a nie dostaje żadnego feedbacku, że ten aspekt brzmi kretyńsko przemyśl go. To by było spoko, bo ja rozumiem, że każdy może sobie tworzyć własną postać, ale jeżeli obsy nie dorzucają własnych opinii wobec aspektów które proponuje gracz to zrobienie takiego krótkiego poradnika byłby bardzo w cenie. Bo ten co jest przy kreatorze... No jest jaki jest. :D

Wengiel

• Ghast
  • **
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
« Reply #3 on: October 03, 2016, 09:39:37 pm »
W sumie ja bym dodał coś w stylu "5 rzeczy, o których warto pamiętać, grając kapłanem/paladynem". Wiadomo, można to sprowadzić do "przeczytaj dogmat X razy", ale warto dodać coś dla ludzi, którzy chcą być w tym ciut lepsi. Mi się wydaje, że setting mocno wspiera duchownych, więc parę smaczków w tę stronę byłoby spoko, typu "więź z bóstwem" "elastyczność interpretacji niektórych dogmatów" "reakcje bóstwa na czyny duchownych" czy "relacje między paladynami, a kapłanami danego bóstwa" czy podobne rzeczy.
Nie wiem czy to jest w sumie bardzo takie przydatne, ale na nic innego nie wpadłem.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Spookie

• Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
« Reply #4 on: October 03, 2016, 09:41:20 pm »
Jest, jak najbardziej :)