Author Topic: Zły link do tablicy ogłoszeń  (Read 3766 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Zły link do tablicy ogłoszeń
« on: June 26, 2016, 12:33:22 PM »
jak na screenie - we wszystkich karczmach podpięty jest zły link do tablicy ogłoszeń, więc tą drogą nie da się do niej dostać.



nie poprawiam tego sama, bo mam jeszcze jedną wątpliwość - czy każda karczma powinna mieć oddzielną tablicę? nie lepiej będzie działać jedna wspólna?
« Last Edit: June 26, 2016, 12:34:53 PM by Hydra »
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #1 on: June 26, 2016, 12:39:21 PM »
Już ponaprawiałam. I kto powiedział, że to tylko dla półświatka?
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #2 on: June 26, 2016, 12:51:28 PM »
myślę, że może lepiej działałaby wspólna tablica z wyborem, w której "kategorii" (karczmie) pojawia się ogłoszenie - lista rozwijana dostępna w momencie dodawania. bo w tej chwili jako gracz mający paletę postaci muszę odpalić pięć karczm, żeby sprawdzić pięć różnych tablic, czy przypadkiem nie ma czegoś, co mnie interesuje. zbiorcza tablica upraszcza ten proces :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #3 on: June 26, 2016, 12:58:41 PM »
nie ma na Torilu mechaniki, więc będzie inny kliker? ;p
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #4 on: June 26, 2016, 01:06:03 PM »
*paca Hydrę*
Nie marudzić tylko cieszyć się, że są.
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #5 on: June 26, 2016, 01:12:18 PM »
+1 do tego, co pisała Hydra.

Fajnie, że tablice ogłoszeń są zrobione... tylko skoro ludzie często nawet plotek nie sprawdzają, to nie wyobrażam sobie, żeby chciało im się chociaż raz na dzień obskoczyć wszystkie pięć tablic ogłoszeń.
Więc po co feature, który jest fajny, ale nikt z niego nie będzie prawie korzystał, bo gracze będą marudzić, że za dużo klikania, a umieszczający ogłoszenia, że nikt im na nie nie odpowiada?
Skończy się tylko tym, że gracze dalej będą dawać ogłoszenia w formie plotki :v
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Salem

  • Guest
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #6 on: June 26, 2016, 01:19:08 PM »
Jeśli ludzie są leniwymi bułami, to nie widzę powodu, żeby im coś ułatwiać. Bez złośliwości, podpinam się pod to, co pisała Panda.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #7 on: June 26, 2016, 01:26:43 PM »
...
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #8 on: June 26, 2016, 01:32:51 PM »
Nic. Wyobraziłem sobie kogoś, kto z tego skorzysta żeby innych trollować, ciągle wrzucając śmieciowe ogłoszenia (ale fabularne, żeby nie można się go było przyczepić, bo na jakiej niby podstawie?) żeby tylko zaśmiecać ludziom dziennik.
Ale ja mam po prostu tendencję do myślenia o tym, jak w najgorszy sposób ludzie mogą coś wykorzystywać xD
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #9 on: June 26, 2016, 01:34:15 PM »
To może chociaż nie dziel się tym na forum publicznym, żeby nie podsuwać innym pomysłów?
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Angie

  • Guest
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #10 on: June 26, 2016, 03:39:05 PM »
Mi się też zdaje, że lepiej zrobić jedną tablicę na wszystkie ogłoszenia (+ może jeszcze data publikacji?). Może i pięć różnych tablic jest realistyczne, ale na pewno nie funkcjonalne. I nie wiem jak będą działać te powiadomienia do dziennika, ale jeśli bym chciał dać ogłoszenia, to pewnie dałbym we wszystkich pięciu karczmach, aby mieć pewność, że dotrą do wszystkich. Wtedy gracze dostaną pięć wiadomości?

Ale ogólnie nic do samego konceptu nie mam i nie planuję używać i tak :P Będę pewnie dalej robił plotki stylizowane na ogłoszenia w Pogłoskach, bo są: a) łatwiej dostępne, b) częściej odwiedzane (chyba?). Ogólnie wydaje mi się, że rozsądniej było by dodać Ogłoszenia zamiast np. Lochów, które funkcjonują chyba tak jak inne lokacje w MSach.

Ale jak zawsze doceniamy Was za Waszą ciężką pracę i dziękujemy tak czy siak :* A przynajmniej ja dziękuję i kocham i marudzę, ale to dlatego, że kocham <333

Salem

  • Guest
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #11 on: June 26, 2016, 04:23:56 PM »
Całym sobą jestem przeciwny temu, żeby świergotało mi coś na poczcie/w powiadomieniach, że są nowe ogłoszenia. To tak jak gdyby za każdym razem pojawiała się wiadomość, że jest nowa pogłoska - nie wiem, jak jest w przypadku innych graczy, ale ani trochę nie obchodzi mnie to, że jakaś postać kupiła nową sukienkę/radny ma nową fankę/etc i nie widzę powodu, żeby dostawać takie informacje dodatkowo do dziennika. Pomysł byłby dobry, gdyby była jakaś "subskrypcja" do ogłoszeń, na zasadzie, że dostaję powiadomienia wtedy kiedy tego chcę, a nie wszystkie jak lecą. Inaczej po prostu zrobi się niepotrzebny śmietnik.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #12 on: June 26, 2016, 05:08:23 PM »
A ja podsuwam pomysł, żeby, jeśli się da, zrobić odnośnik do tablic w innej formie, po prostu. Nie tak jak teraz - jest wrzucony w tekst i trzeba kliknąć by w ogóle sprawdzić czy cokolwiek jest.

Może zamiast tego pod opisem karczmy a nad polem tekstowym dać link w formie:

Tablica ogłoszeń[ x ]

Większy rozmiar fontu by rzucał się w oczy, gdzie x to ilość ogłoszeń - i od razu widać, czy jakieś w ogóle są.
Przy czym tu kwestia, czy one będą się nawarstwiały, czy jest/będzie mechanizm kasujący np po 5-10 dniach te nieaktualne.
« Last Edit: June 26, 2016, 08:09:58 PM by Skaje »
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #13 on: June 26, 2016, 07:14:13 PM »
Pisząc ogłoszenie ustawiasz ile dni ma wisieć
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.