Author Topic: Zły link do tablicy ogłoszeń  (Read 918 times)

Kass

• Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 66
  • Postać: Lazaro Izaretta
  • Discord: Kass, Pełzający Chaos
Odp: Zły link do tablicy ogłoszeń
« Reply #15 on: June 26, 2016, 01:34:15 pm »
To może chociaż nie dziel się tym na forum publicznym, żeby nie podsuwać innym pomysłów?
"Don't fail to see Nyarlathotep if he comes to Providence. He is horrible — horrible beyond anything you can imagine — but wonderful. He haunts one for hours afterward. I am still shuddering at what he showed." H.P. Lovecraft

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym srodowisku. Spojrzcie na te oczy pelne zycia, burze wlosow... czyste szczescie. Stworzenia te zyja w symbiozie z kotami, ktore przynosza im cos, co Kass widzi za szczescie, lecz tak naprawde jest to pasożyt.

Pandora

• Banshee
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 2061
  • Postać: Magaidh
  • Discord: Pandipuff
« Reply #16 on: June 26, 2016, 01:35:09 pm »
Ilu rzeczywistych trolli mieliśmy na Torilu od początku? Przypomnę Ci, że pomijając tych odsianych na etapie kreacji postaci - zero. Nie widzę powodu, by doszukiwać się złośliwości tam, gdzie jej nigdy nie było. A jeśli się pojawi, skasujemy tablice jako projekt-niewypał.

Angie

• Guest
« Reply #17 on: June 26, 2016, 03:39:05 pm »
Mi się też zdaje, że lepiej zrobić jedną tablicę na wszystkie ogłoszenia (+ może jeszcze data publikacji?). Może i pięć różnych tablic jest realistyczne, ale na pewno nie funkcjonalne. I nie wiem jak będą działać te powiadomienia do dziennika, ale jeśli bym chciał dać ogłoszenia, to pewnie dałbym we wszystkich pięciu karczmach, aby mieć pewność, że dotrą do wszystkich. Wtedy gracze dostaną pięć wiadomości?

Ale ogólnie nic do samego konceptu nie mam i nie planuję używać i tak :P Będę pewnie dalej robił plotki stylizowane na ogłoszenia w Pogłoskach, bo są: a) łatwiej dostępne, b) częściej odwiedzane (chyba?). Ogólnie wydaje mi się, że rozsądniej było by dodać Ogłoszenia zamiast np. Lochów, które funkcjonują chyba tak jak inne lokacje w MSach.

Ale jak zawsze doceniamy Was za Waszą ciężką pracę i dziękujemy tak czy siak :* A przynajmniej ja dziękuję i kocham i marudzę, ale to dlatego, że kocham <333

Salem

• Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 14
    • View Profile
« Reply #18 on: June 26, 2016, 04:23:56 pm »
Całym sobą jestem przeciwny temu, żeby świergotało mi coś na poczcie/w powiadomieniach, że są nowe ogłoszenia. To tak jak gdyby za każdym razem pojawiała się wiadomość, że jest nowa pogłoska - nie wiem, jak jest w przypadku innych graczy, ale ani trochę nie obchodzi mnie to, że jakaś postać kupiła nową sukienkę/radny ma nową fankę/etc i nie widzę powodu, żeby dostawać takie informacje dodatkowo do dziennika. Pomysł byłby dobry, gdyby była jakaś "subskrypcja" do ogłoszeń, na zasadzie, że dostaję powiadomienia wtedy kiedy tego chcę, a nie wszystkie jak lecą. Inaczej po prostu zrobi się niepotrzebny śmietnik.

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Propsy: 17
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
« Reply #19 on: June 26, 2016, 05:08:23 pm »
A ja podsuwam pomysł, żeby, jeśli się da, zrobić odnośnik do tablic w innej formie, po prostu. Nie tak jak teraz - jest wrzucony w tekst i trzeba kliknąć by w ogóle sprawdzić czy cokolwiek jest.

Może zamiast tego pod opisem karczmy a nad polem tekstowym dać link w formie:

Tablica ogłoszeń[ x ]

Większy rozmiar fontu by rzucał się w oczy, gdzie x to ilość ogłoszeń - i od razu widać, czy jakieś w ogóle są.
Przy czym tu kwestia, czy one będą się nawarstwiały, czy jest/będzie mechanizm kasujący np po 5-10 dniach te nieaktualne.
« Last Edit: June 26, 2016, 08:09:58 pm by Skaje »
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Kass

• Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 66
  • Postać: Lazaro Izaretta
  • Discord: Kass, Pełzający Chaos
« Reply #20 on: June 26, 2016, 07:14:13 pm »
Pisząc ogłoszenie ustawiasz ile dni ma wisieć
"Don't fail to see Nyarlathotep if he comes to Providence. He is horrible — horrible beyond anything you can imagine — but wonderful. He haunts one for hours afterward. I am still shuddering at what he showed." H.P. Lovecraft

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym srodowisku. Spojrzcie na te oczy pelne zycia, burze wlosow... czyste szczescie. Stworzenia te zyja w symbiozie z kotami, ktore przynosza im cos, co Kass widzi za szczescie, lecz tak naprawde jest to pasożyt.