Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Hydra

Pages: [1] 2 3 ... 52
1
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] "Róża Sztormów"
« on: June 13, 2019, 05:49:02 pm »
Chcecie wiedzieć, co dalej z Różą Sztormów? Jak wyglądają rozgrywki między Flotą Królewską, piratami a balansującymi między nimi kaprami? Oto nowa plotka:

Quote
To trzeba mieć pecha
Tu i tam pojawiła się pogłoska, opowiadana jako trącająca czarnym humorem anegdotka. Podobno kapitan kupieckiego statku, uratowany z wraku przez okręt Królewskiej Floty, tak ten co to walczył z Okrętem Widmo, został znaleziony martwy. Podobno ktoś go zasztyletował w jego domu, w dzielnicy Dywanów, w biały dzień. Sprawcy nie ujęto, a straż miejska uważa, że był to napad na tle rabunkowym. Zginęła bowiem biżuteria małżonki kapitana, której szczęśliwie nie było wtedy w domu.

Po więcej informacji zapraszamy do Dirka - ID 1815.

2
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Okruchy ametystu
« on: June 13, 2019, 04:07:27 pm »
Pora na update plotek o Okruchach ametystu! Na początek ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych samym smoczym leżem:

Quote
Dziennik wraca do biblioteki
Wszem i wobec miasto obiegła wieść, iż dziennik którym pewien młodzian chwalił się na spotkaniu zaaranżowanym przez Królową Zarandę, zwrócony w końcu został do miejskiej biblioteki, a drużyny, które do tej pory nie zdecydowały się zejść do podziemi, mogły ustawić się w długiej (bardzo długiej) kolejce aby uzyskać dostęp do tomiszcza, którego na czas zakończenia ekspedycji zdecydowano się więcej nie wypożyczać w celu uniknięcia ponownego `zgubienia` informacji o lokalizacji krasnoludzkich tuneli.

W końcu tak właśnie się stało, a jedna z drużyn połączywszy wiedzę już posiadaną z licznych godzin spędzonych nad mapami kanałów jak i tymi z dziennika, na powrót dostępnego dla czytelników, udała się w stronę kanałów, aby za wskazówkami pozyskanymi ze stronic dotąd niedostępnego tomu, dotrzeć do krasnoludzkich podziemi rozciągających się pod miejskimi kanałami.


Ale poza tym pamiętajcie, że nie trzeba od razu schodzić pod ziemię. Można grać w drobnych wątkach pobocznych:

Quote
Spokój w burdelu
Słodka Róża znowu otworzyła swoje podwoje - ponoć grupka dzielnych bohaterów, w tym dwójka strażników miejskich, pomogła pani Róży i jej podopiecznym z potworem, który czaił się w łaźniach. Uradowani klienci mogą od dwóch dni znowu korzystać ze wszystkich dobrodziejstw przybytku, a dziewczęta nie mogą się nachwalić swoich wybawców, których ponoć właścicielka obsypała złotem.
Ale to pewnie tylko plotki, z tym złotem oczywiście - bo że zamtuz działa i że po karczmach krążą kolejne szczegółowe opisy strasznego, niewidzialnego potwora który tam grasował - to fakt.

Otworzenie tuneli pod Zaz to dobry pretekst i początek dla bardzo różnych sesji. Korzystajcie z tego motywu swobodnie, ja zawsze chętnie odpowiem na pytania albo pomogę przygotować fabułę. A jeśli chcesz dostać questa - zadanie dla postaci, które grasz według własnego uznania, bez odgórnego (mojego) prowadzenia - wystarczy się do mnie zgłosić. ID 89 w grze, Hydra na disco.

3
Plenarne ścieżki / Re: Matka Płodów
« on: June 04, 2019, 01:39:09 pm »
ID 89. Kyriakos Serafeim.

jest kapłanem - bojowy w stopniu podstawowym, ale buduję go pod buffy/debuffy. postać początkująca.

4
Plenarne ścieżki / Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« on: June 01, 2019, 09:50:17 pm »
do sesji zapraszam:

Thorne
Alden
Varna Nienor
Szkarłatne Pióro

jeżeli ktoś się wykruszy, również w trakcie sesji, będę się odzywać do pozostałych chętnych (zachowując pierwszeństwo nowych graczy). to taka przygoda, że bez trudu można wymienić część składu w trakcie :)

dzięki za zainteresowanie!

5
koncepcja #21 - Strach ma wielkie oczy
co? prosta przygoda, trochę horror, przyjdź-znajdź-zabij

W jednej ze wsi niedaleko Zazesspuru zaczęło ginąć bydło. Ginąć - zarówno w sensie "umierać", jak i "znikać bez śladu". Zależy, którego gospodarza akurat spytać. Okolica jest senna, spokojna, z dala od band rozbójniczych i szlaków podróży awanturników... Miodem i mlekiem płynąca. Sołtys skrzyknął ludzi po wiosce, zebrał datki i puścił wieści do miasta. Martwi się, że sprawa nie jest atrakcyjna, ciężko będzie napisać o niej heroiczną balladę. Ale jeśli będziemy się zajmować tylko bohaterskością, szybko zabraknie jedzenia.

dla kogo? wyłącznie dla nowych graczy; dla magów, zwiadowców, wojowników, kapłanów bojowych, ale przede wszystkim dla postaci dociekliwych, którym chce się próbować do skutku
gdzie? NK
poziom zagrożeń? średni - postaci z dużym prawdopodobieństwem zostaną ranne, natomiast nie chcę nikogo zabić, jeśli ktoś się nie uprze
sesja przyjazna początkującym? zdecydowanie tak
zgłoszenia tutaj lub na poczcie (ID 89). przewiduję 3-4 miejsca, a na zgłoszenia czekam do soboty 1.06.

6
trzeba śmigać do łazienki. są umiejscowione bardzo sensownie (z ogniska i plaży najbliżej jest do wspólnych). a strona ośrodka jest podpięta w pierwszym poście ;)

7
UWAGA, WAŻNE: TUTAJ JEST PRZYDZIAŁ DO DOMKÓW [LINK]
UWAGA, RÓWNIE WAŻNE: ZACZYNAM ZBIERAĆ PŁATNOŚCI
Do końca lipca zbieram zaliczki w sugerowanej wysokości 40 zł na konto:
Weronika Rędziniak
57 1140 2004 0000 3202 4186 1464

To subkonto dedykowane na potrzeby zlotu, więc Wasz hajs nie zginie.

Można zapłacić całość zlotu od razu - odnotuję to w pliku. W takim wypadku proszę o wpłatę:
-> za domek z łazienką: 84 zł
-> za domek bez łazienki: 68 zł

Dodatkowo trzeba mieć ze sobą 10 zł w gotówce, bo tyle wynosi opłata za pościel, płacona na miejscu.
FAQ

  • Każdy, kto chce mieć miejsce w domku, płaci tyle samo za udział bez względu na liczbę spędzonych nocy. Różnice są marginalne, a mnie to cholernie komplikuje życie, jeśli chodzi o rozliczenia (nagle muszę wyliczyć należność od każdego z osobna). Stąd unifikacja.
  • Jeżeli chcesz zapłacić mniej albo wpadasz na tylko jedną noc, rozważ namiot. Płatne gotówką na miejscu, a koszt zależy od wielkości namiotu (patrz: cennik).
  • Jeżeli ktoś nie wpłaci zaliczki do końca lipca ani nie da znać, traktuję to jako rezygnację ze zlotu.
  • Na terenie kempingu znajdują się ogólnodostępne łazienki i prysznice.
  • Uspokoję: ponieważ domek mój i Zeta jest wyraźnie droższy od dużych domków, nie jest wliczony w koszt ogólny. Opłacamy go oddzielnie.


    W razie pytań, polecam się życzliwej uwadze. Najlepiej zadawać je tutaj, wtedy odpowiedź nie zginie.

8
Zet (1442) wraca do ekipy Bajarzy. Witamy na pokładzie! I totalnie nie możemy się doczekać bicia kolejnych rekordów sesji. :P

9
...tymczasem Ikas (2554) musi z przyczyn życiowo-prywatnych zrezygnować w ogóle z gry. Mamy nadzieję, że wróci do nas za jakiś czas. Póki co odchodzi z rangi Bajarza, a my dziękujemy jej za czas poświęcony Torilowi.

Sesje Ikas otrzymają nowych prowadzących. Sytuacja jest awaryjna i nagła.

10
Plenarne ścieżki / Re: Prowadzący poszukiwany
« on: May 09, 2019, 04:16:11 pm »
czemu któreś z Was po prostu nie poprowadzi? jest Was ośmioro, to ośmiu kandydatów.

11
Plenarne ścieżki / Re: Sesje w Miejscach Spotkań
« on: May 02, 2019, 10:53:19 am »
w ciągu trzech dni odbędą się trzy otwarte eventy z okazji Zielonych Traw:

2.05, 17:00-> Sybirak, łucznictwo na przedpolach Zaz
Straż Miejska zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Zazesspur, którym nieobca jest troska o bezpieczeństwo miasta, na naukę posługiwania się łukiem. Szkolenie odbędzie się na błoniach za północną bramą miasta na trzy godziny przed zmierzchem. Tym chętnym, którzy przyjdą bez łuku i strzał, takowy sprzęt zostanie użyczony na czas treningu.

3.05, 19:00-> Skaje, darmowy alkohol
Zielone Trawy to doskonała okazja do świętowania! Zajdź do Ogrodów Miejskich na pokazy iluzjonistów, gry i zabawy kwiatowe! Zrelaksuj się, zatańcz do muzyki, może wygraj nagrodę w jednym z wielu konkursów - wesołe świętowanie czeka na każdego chętnego.

4.05, 19:00 -> Hydra, wróżby ze smoczych łusek
Chcesz wiedzieć, co czeka twoich bliskich, którzy zeszli pod ziemię? Chcesz zaopatrzyć się w przynoszące szczęście smocze łuski? Chcesz ukraść przyszłości jej sekrety? Szukaj fontanny w Dzielnicy Ogrodów, tam, gdzie Zaranda ogłaszała wyprawę. Sto procent skuteczności, żadnej szarlatanerii.

12
jutro zadzwonię i domówię domek :P

13
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Okruchy ametystu
« on: April 16, 2019, 12:31:11 pm »
Ruszyły pierwsze wyprawy! Tak mówią o nich plotki słyszane na mieście:

Quote
Pierwsze koty za płoty

Od przyjazdu Królowej Zarandy wszyscy nie mówią o niczym innym jak o leżu smoka i o wyprawach, które się tam wybierają.

To tu to tam mówią, że pono jedna grupa już dziś ma ruszyć w kanały, aby odnaleźć zejście do krasnoludzkich tuneli. Wczoraj siedzieli w Łzach i ugadywali się w sprawie podziału łupów i szczegółów samej wyprawy.

Jedni mówią, że im szybciej tym lepiej, bo tunele jeszcze nie ruszone i może faktycznie wpadnie im jakiś łup. Za to inni mówią, że za szybko, że bez konkretnego planu i przygotowania wyjdzie im to tylko bokiem. Różne tałatjstwo pod ziemią. Choć każdemu się oczy aż świeciły jak mówili o skarbach.

Jakby na to nie patrzeć dziwna to zgraja. Randal Wryn stary poszukiwacz przygód, Obsidan Darkstone młody czarodziej handlujący magią, archeolog Jonas Forrd, Noromu Arias poszukiwacz artefaktów i pasterz - Peyton Cinderpunch. Nic z tego dobrego nie wyniknie...

Quote
Hoho, hoho do tuneli by się szło...

- Mój kuzyn dzisiaj o poranku wyruszył wraz z czwórką śmiałków do podziemi, będzie szukał jakiegoś starego testamentu rodzinnego. Ponoć moi przodkowi zostawili go tam przed laty, a ten stary dureń chce go odszukać, myśląc że coś zostawili dla niego w spadku, ha! - brązowo brody krasnolud żywo opowiadał o swoim kuzynie, który nosił imię Holkos. Już nie raz o nim opowiadał, już nie raz wspominał jak się odgraża, że kiedyś zejdzie do krasnoludzkich tuneli i w końcu zszedł.
- Czy po smoka idą? A dzie tam? To znaczy ja nie wiem. Holkos to chce ten testament zdobyć, ale grom go wie, jak głęboko będzie musiał zejść by go odnaleźć. A tamta czwórka, co ich wynajął? Ano to są te poszukiwacze przygód, co to właśnie pragną zejść do samego leża smoka - wyjaśnił krasnolud, odpowiadając na wszelkie pytania zainteresowanego towarzystwa. Piwo rozwiązało mu język, piwo i pochlebstwa, którym było zainteresowanie.
- No jak to gdzie poszli? Na północ się udali. Byłem tam, znam miejsce, to na plaży u podnóża góry - pokiwał głową i zanurzył w końcu usta w pysznym, ciemnym piwie.

Quote
W ciemność.

Coraz więcej głosów, rozmów, szeptów.
Wszystkie mówiły jedno - wyruszają!
Ktoś mówił o całej flocie, ktoś inny że jedynie stara łajba ma wypłynąć w poszukiwaniu jaskiń o których mówiła królowa. Wszystko sprowadzało się do tego, że kolejna ekspedycja miała wyruszyć by odnaleźć legendę.
- te dzikusy z calimshanu, stfu, jeno na szafot je dać, gdzie to się nadaje do poszukiwań smoczego leża? Z małpą na ramieniu chodzi, widziałby go kto, marynarzyk od siedmiu boleści.
Stary marynarz z jednym ocalałym zębem splunął na ziemię, pysk wierzchem dłoni otarł i pokiwał głową. Drugi - ten z sumiastym wąsem i bez jednego oka, westchnął.
- dzikusy, dzikusy. Ale podobnoz będzie ten, jak mu tam, Senner. On to dobry chłop, bogaty, mądry. Zna się na rzeczy. Ustawi tych... tych tam.
Kiwnal ręką chcąc już temat zakończyć.
Bo i co z tego ze wypływają? On to w życiu więcej widział niż te młokosy co jeszcze mleko pod nosem mają. Skarbów im się zachciało szukać, zamiast do uczciwej roboty się zabrać.

14
Kafariusz (1939) zrezygnował z rangi i z gry, żeby skupić się na studiach. Trzymamy za Ciebie kciuki! Jak się stęsknisz, drzwi są zawsze otwarte :)

@gracze, którzy grali w trzech jego sesjach - możecie sami napisać epilogi bądź poszukać MG, który dokończy. Służę pomocą.

15
Kieszonkowy Wymiar Administracyjny / Re: Nabór na Bajarzy - do 31.03
« on: April 03, 2019, 07:19:01 pm »
W gronie Bajarzy witamy Wygha, Queen i Nucz! Gratulacje! Za chwilę przyznam Wam dostępy.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Służę też rozmową na prv, gdyby którekolwiek z Was chciało wiedzieć, jak oceniałyśmy zgłoszenie. :)

Pages: [1] 2 3 ... 52